Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Квітень 2018
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Авторизація
Архів

Цьогоріч, у березневу хурделицю я, разом із львівськими волонтерами Андрієм Добком і Яковом Шинка­рен­ком, побував в одному із бойових під­розділів ЗСУ, який “вгризся” в землю Трьохізбенки, що на Луганщині.DSCF0680

 Під час спілкування з воїнами до­відався про їхнє суворе життя в умовах війни. Вони, звісно, не скаржаться на свою долю-доленьку, бо знають за що і за кого мерзнуть у  сирих  і холодних бліндажах під щоденними обстрілами ворога. Самі ж відкривають вогонь лише тоді, коли об­стріли явно загрожують їхньому життю. В основному іде війна снайперів. Це коли одні полюють на інших. Відслідковують переважно “вагому рибу”. Не секрет, що, як з одного так і з іншого боку діє розвідка, і часто потрібно спрацьовувати на випе­редження. Отож годинами, а іноді й днями снайпери ховаються у засідках і не ру­хаючись, щоб “не засвітитися”, вистежу­ють противника.

Пригадую, що колись мене не хотіли пропускати на “нульову”, мотивуючи тим, що цивільний одяг при­вертає увагу снай­перів. Деякий час роз­мовляв з високим, жвавим, життєрадісним воїном Воло­дими­ром, який представився старшиною роти снайперів. Його бойовий товариш Олек­сандр охарактеризував його так: “Це наш справжній найбойови­ті­ший старшина з Чер­вонограда, який поміняв підземні забої на окопи війни”. Я аж засоромився, що не поцікавився звід­кіля Володимир. Перепитав, чи бува не причулося мені, бо іноді, ось так спілкуєш­ся з людиною і гадки не маєш, що з одного міста, з однієї шахтарської родини. Моїм новим знайо­мим виявився Володимир Полевод, позивний Па­ганель, який уже два роки воює в 130-му окремому розвідувальному ба­тальйоні: півтора роки – снайпером-розвід­ником, а останніх півроку – бойовим стар­ши­ною роти снайперів. За цей час Воло­ди­миру дове­лося воювати в бага­тьох міс­цях сходу Ук­раї­ни: в Авдіївці, Горлівці, Світ­­лодарську, Балці… І ось те­пер в Трьох­ізбенці.

Про роботу снайпера навіть не розпи­тував, адже достеменно знав, що не опо­вість. Та й сам відаю, що служба на фрон­ті важка і відповідальна, неабияка нер­вова напруга, та й не тільки. Є багато складових, які внутрішньо роз’їдають воїнів. І підтримка рідних та волонтерів ой, як їм потрібна. У  Володимира, на сла­ву потуж­на підтримка: матері – Надії Сте­па­нівни, трьох діток – Данилка, Хрис­тини і най­молодшої Евеліни, які нав­чаю­ться у Червоноградській СШ №5, та дружини Олени, яка, немов “декабристка”, пішла за чоловіком у пекельне горнило війни. Вона спочатку служила у 24-ій Яворівській бригаді, та як тільки пройшла усю паперову тяганину – стала поруч  з чоло­віком. Оле­на – радіотелефоністка. На фрон­­­ті це важ­лива робота. Від таких жі­нок, чи дівчат часто залежить життя воїнів. І, ко­ли я за­питав у Володимира, чи не в тягар йому при­сутність дружини у бойо­­вому підроз­ділі, він щиро усміхнув­ся і сказав, що вона є його ангелом-охо­рон­цем. Прощаючись, старшина Во­лоди­мир Полевод попросив передати вітання гір­ни­кам з шахт “Великомос­тівсь­ка” та “Сте­пова”, на яких він працював гірничим майстром, й особисто начальни­ку вугле­видобувної дільниці з “Велико­мостівської” Анатолію Потопі та усім червоноградцям. А ще просив запевнити, що він і його вої­ни-побратими зроблять усе можливе, щоб в наші домівки не грю­кала кирзовим чоботом війна, розв’язана підступним су­сідом.

 Волонтери передали гостинці від вдяч­них львів’ян та тернопільчан, які вже де­кілька разів поспіль пропонують свої де­­лікатесні вареники. Велика подяка їм від воїнів.

Ігор ДАХ

На фото: червоноградець Володимир Полевод (справа) у зоні проведення АТО; діти воїна.

За матеріалами газети «Гірник»