Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Травень 2018
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Авторизація
Архів

Її син Володимир був серед перших мобілізованих шахти “Відродження”, боронив кордони країни на початку російсько-української війни у 2014 році. Тоді найперше брали до війська тих, хто відслужив строкову, тим паче, десантником у спеціалізованому аеромобільному полку.мати

…Тоді у ніч на 11 липня під селищем Зеленопілля отримали завдання – прикрити ділянку державного кордону. Під ранок терористи-загарбники відкрили вогонь: спочатку “палили” “Градами”, а далі обстрілювали з мінометів…То було справжнє пекло, на межі із реальністю… Вже опісля вертольотом забирали тих, хто подавав ознаки життя. Серед них – важко пораненого стрільця екіпажу БМП Володимира Жупка, обсипаного осколками, і рука, видається, трималась на одному нерві… Пригадав потім, як відчув наче яка невидима сила вирвала його із лап смерті: довкола – сотні поранених і загиблих. Метал броньованих машин не витримував підступної атаки ворога.

Коли зчорніла важкою звісткою Віра приїхала-прилетіла до військового шпиталю в Одесу, вражена була мужністю хлоп­ців: забинтовані – зашиновані руки, голова, шия, однак фізич­ний біль ніхто не виказував, навпаки – збадьорювали один одного, та ще й її як матір за­спокоювали.

- Ніхто не скиглив, не нарі­кав, хоч потерпіли неймовірно, зате сила духу українських бійців залишилась незламна, – каже жінка, – хлопці вірили, що їх “зберуть по частинках” і не­вдовзі вони повернуться в стрій.

Віра щоденно зверталась до Бога в храмі св. Юрія на бого­служіннях, вдома, на роботі. У їх родині так було завше: сила молитви рятувала і батьків, ви­везених на Сибір, і її ще мале­нькою дівчинкою, що там наро­дилась у далекому суворому краї. Жінка дякує Богові за сина і благословить лікаря, що врятував його. Це хірург-травма­толог військово-медичного клі­нічного центру, полковник ме­дичної служби, кандидат ме­дич­них наук Ілля Трифонович Гайдаржі. Володимир Жупко вдячний усім працівникам шахти “Відродження” за те, що споряджали його до війсь­ка, а потім сприяли коштами на лікування. Опісля першої, основної операції, мати прига­дує, що тривала вона годин із вісім, лікар вийшов із реанімації увесь мокрий, однак за­дово­лений, що бригадою зро­били унікальну операцію, неймовірно складну. Затим – пі­шли на­ступні, а ще тривала реабілітація.

- Свого часу ніколи не мала проблем із Володею, – каже Віра Жупко, – мав справжніх вірних друзів, з ними знається й дотепер, зростав зі спортив­ними захопленнями. Шанував старших… Служба у війську зробила кращими ці риси. Зво­рушило, як мене оберігав: зай­вого слова не виказав, коли пере­бував у гарячих точках. Корот­кими відповідями заспокоював, не хвилював ані натяком.

Мати гордиться своїм сином: він перейняв найкращі родинні риси: мужність і впевненість у перемозі від прадідуся Івана, вояка УПА, витривалість, праце­любність вивезених у Сибір Василя і Стефи, її батьків. Усе то поєдналось у Володимирі. Російсько-українська війна стала випробуванням на ха­рактер, силу духу, вірність обо­в’язку боронити незалежність і суверенітет рідної землі.

Володимир Жупко повернув­ся на шахту, щоправда, на по­верхню, хоче, і це йому вда­ється, бути корисним рідному підприємству.

Гордиться своїм батьком 12-річний син Максим, прагне бути мужнім і сильним, любить спорт. У четвертій школі, де навча­ється, шанують учасників АТО, сприяють патріотичному вихо­ванню молоді, а ще повсякчас дбають про духовний гарт. Мак­сим знає від бабусі і вчителів-наставників про силу молитви.

Підготувала Світлана РАТУШНЯК

За матеріалами газети «Новини Прибужжя»2018