Багато років триває співпраця Червоноградської філії Львівського музею історії релігії з музеєм «Шахтарська слава» ДП «Львіввугілля». З нагоди Всесвітнього дня музеїв Палац Потоцьких запросив усіх мешканців шахтарського краю на музейну вітальню-зустріч з геологом, краєзнавцем та художником Сергієм Солодким.
У музеї досвідчений ветеран геології, який свого часу працював на копальнях Прибужжя, вже тричі представляв свої олійні та графічні роботи на персональних виставках. Минулого року до 325-річчя міста Кристинопіль-Червоноград Сергій Степанович подарував відтворений у мініатюрі палацово-парковий комплекс Потоцьких середини XVIII століття, який став окрасою експозиції «Кристинопіль у XVII-XX ст.».
Цього разу до свята відбулася презентація виставки «Геологічна Україна», де експонувалися 75 геологічних знахідок з різних регіонів та областей України, в тому числі з м. Червонограда та його околиць. В її основі – мінералогічно-палеонтологічна колекція Сергій Солодкого, яку він подарував музею. Виставка представляє окремі розділи геології: палеонтологію, мінералогію та корисні копалини. Серед мінералів є взірці коштовного каміння: аметист, опал, бурштин. У експозицію увійшли також мінерали з фондів музею та приватної колекції місцевого краєзнавця Олександра Коркішка.
Директор музею Галина Гриник з великою вдячністю відзначила величезний вклад у поповнення фондів музею краєзнавців Івана Напору, Олександра Коркішка, Юрія Гриніва, Станіслава Кіщака та, звичайно, Сергія Солодкого. З нагоди свята заступник міського голови Червонограда Наталія Турко вручила музейним працівникам та ентузіастам, що активно допомагають музею, подяки Червоноградської міської ради.
Першими нову виставку оцінили школярі з ЗОШ №4. Діти з цікавістю слухали захопливу розповідь Сергія Солодкого та взяли участь у пізнавальній грі «Знайди та досліди мінерал!».
Червоноградська філія Львівського музею історії релігії запрошує усіх бажаючих ознайомитися з новою виставкою та постійно діючими експозиціями.
Прес-служба ДП «Львіввугілля»