Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Червень 2018
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Авторизація
Архів

скачанные файлы (1)Ключовим напрямом сучасного розвитку вугільної галузі України Міненерговугілля вбачає залучення кре­дитних коштів на технічне переоснащен­ня шахт за різними державними програмами й, відповідно, нарощення обсягів видобутого кам’яного вугілля. Зокрема, напрацювання такого плану є у ДП “Львіввугілля”.

 Слово – директору з капбудів­ництва, інвестиційної  діяльності та реструкту­ризації ДП “Львіввугілля” Юрію КЛЮЧКОВСЬКОМУ.

На сьогодні політика залучення ін­вес­­­тицій нашого держпідприємства розподілена за двома напрямами: отри­ман­ня кредитів під державні гарантії та у рамках секторальної підтримки впровад­ження Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Останніми роками держава ніяким чи­ном не фінансувала придбання нового шахт­­ного обладнання. Починаючи з 2016 року, з метою модернізації виробництва ДП “Львіввугілля” розробляє численні інвестпроекти. На жаль, до сьогодні жодної ін­вестиції залучити не вдавалося. Через це стримувався розвиток виробництва. Адже пропо­зи­цій закупівлі сучасного гірничого обладнання з-за корд­ону є ба­гато, але все гальмується че­рез неможливіс­ть забезпечити стале фінан­сування. І ось на­решті 23 травня цього року Уряд України пого­див про­позицію Міненерговугілля на­дати в 2018 році державні гарантії для за­безпе­чення бор­гових зобов’язань за креди­тами дер­жавному підприємству “Львіввугілля”.

КРЕДИТИ ПІД ДЕРЖГАРАНТІЇ

Йдеться про держгарантії з метою реа­лізації інвестиційних проектів для шахт “Відродження” та “Степова”, щоб за­лучити не­державні кошти на роз­ви­ток виробницт­ва. 112,199 млн грн буде скеро­вано на ос­на­щення лави №306 на “Від­род­жен­ня”, 228,208 млн грн передба­чається спряму­вати на ос­нащення лави №565 шахти “Сте­­­пова”. Реалізація цих проектів допоможе досягти зростання техніко-економічного рівня, ефек­­­тивного ви­користання тру­дових ре­сурсів та збіль­шення продук­тивності і ви­­­до­бутку вугільної продукції, що дасть можливість держпід­приємству зберегти сталий беззбитковий рівень роботи.

Ці кошти на переоснащення шахт виділені завдяки активній позиції керівництва та спеціалістів апарату управління ДП “Ль­віввугілля”, шахтарських профспілок та всебічній підтримці Уряду України, Мін­енер­го­вугіл­ля, депутатів усіх рівнів. По­­тужну підтримку у цьому пи­танні держ­підприємство отримало від Львівської облдержадміністрації. Голова ЛОДА Олег Синютка як очільник виконавчої влади облас­ті лобіював залучення ін­­­вестицій у вироб­ництво. Активно долучився й народний де­путат Ук­­раїни, голова підкомітету з питань вугіль­ної промисловості Комітету Верхов­ної Ра­ди України з питань паливно-енергетич­ного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайло Бондар.

Крім того, у держбюджеті-2018 перед­ба­чено спрямувати ДП “Львіввугілля” бюджетні кошти – 136,141 тис. грн за інвестпроектами на технічне переоснащен­ня шахти “Відродження” та шахти “Степова”. Затверджено графік, відповідно до якого кошти надходитимуть поступово у липні-листопаді. Але зважаючи на аналіз стану проведення торгів та умов виго­тов­лення й поставки обладнання, такі тер­міни поступлення коштів не забезпечують плановий монтаж лави. Ще у березні ДП “Львіввугілля” звернулося у  Міністерство з листом про перенесення терміну першо­го траншу на квітень, Міненергову­гілля, у свою чергу, звернулося до Мінфіну, проте станом на сьогодні питання не вирі­шене. Наразі вже проведено попередні пе­ре­мовини з виробником стругів “Corum Group”, який готовий забезпечити шахту “Відродження” відповідним обладнанням. Усе залежить від того, як швидко розпочне­ться фінансування проекту.

 ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ ЄВРОСОЮЗУ

Другий напрям – це залучення кош­тів Євросоюзу. У березні цього року Кабмін видав розпорядження з метою розподілу залишку коштів спецфонду державного бюджету, джерелом фор­муван­ня якого є перший варіативний транш коштів секто­ральної бюджетної під­­трим­ки Європейсь­кого Союзу, от­ри­маний у рамках Угоди про фінансування програми “Продовження підтримки реалізації Енергетичної стратегії України”. Відповідно, Міністр Міненерговугілля Ігор Насалик дав доручення: вугільним держпідприєм­ствам до 10 травня надати пропозиції щодо заходів з розвитку галузі енергетики, які можна профінансувати за цією програ­мою.

Адміністрація ДП “Львіввугілля” пода­ла на розгляд Робочої групи з відбору та­ких заходів три пропозиції:

1.Будівництво модульної збагачу­ва­ль­ної установки потужністю 100 т/год в схемі технологічного комплек­су ВП “Шахта “Червоноградська”.

Вартість – 84,6 млн грн. Здійснення заходів по введенню  в експлуатацію такої установки дасть можливість збагачувати гірничу масу безпосередньо на шахті, від­мовитись від послуг ПАТ “Львівська ву­гі­ль­на компанія”. Відповідно, зросте випуск товарної вугільної продукції, зменшиться її собівартість, покращиться фінансово-господарський стан підприємства. ВП “Укр­НДІвуглезбагачення” ДП “НТЦ “Вуглеінно­вація” розробив “Техніко-економічне об­ґрун­туван­ня доцільності будівництва модуль­ної збагачувальної фабрики на ВП “Шахта “Червоноградська”.

2.Розкриття заскидової частини за­хідного  крила  пласта  n7н  ВП  “Шахта “Сте­пова”.

Проект у роботі з 2011 року із затверд­женою на той час вартістю 99 млн грн. На початок 2018 року профінансовано 64 млн грн. Держпідприємство ініціює залучення 15 млн грн. бюджетних коштів і зобов’язує­ть­ся дофінансувати 20,5 млн грн з власних коштів. Завершення будівництва та вве­ден­ня в експлуатацію об’єкту дозволить ви­конати розкриття ділянки із запасами приблизно 5,6 млн тонн низькозольного ву­гілля, що дасть приріст видобутку твер­до­го палива – до 500 тис. тонн на рік. Мо­ва йде про реконструкцію шахтної де­газа­ційної установки, введення якої в оновленому вигляді покращить умови та без­пеку праці при відпрацюванні цих запасів й забезпечить створення нових робочих місць.

3.Модернізація головної вентиля­цій­ної установки ВП “Шахта “Степова”.

Вартість – 25 млн грн. Впровадження автоматичного регулювання роботи ГВУ дозволить регулювати параметри роботи вен­тилятора з оптимальним ККД, змен­шити навантаження на електродвигуни та механічну частину ГВУ, тим самим про­довжити термін експлуатації, підвищити надійність та безпеку вентиляції підземних виробок, а головне – розрахунково змен­шити на 11% споживання електроенергії ГВУ при збереженні поточного режиму ро­боти шахти.

Ці проекти також на контролі в ЛОДА, спеціа­лісти якої обґрунтовують важли­вість таких інвестицій в промисловість об­ласті. Невдовзі повинно відбутися засі­дання Робочої групи, і є усі  підстави сподіватися, що пропозиції ДП “Львіввугілля” будуть затверджені.

 Таким чином, держпідприємство намагається усіма можливими шляхами за­лучити кошти для модернізації шахтного об­­ладнання, щоб прибузькі шахти у єдино­му майновому комплексі й надалі були на­дійною базовою ланкою енергетичної системи Ук­раїни.

За матеріалами газети «Гірник»