У квітні шахтарі-регресники нашого вугільного краю отримали осучаснену щомісячну страхову виплату.
Як повідомляє сайт ФССУ, три етапи перерахунків щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, що здійснив Фонд соціального страхування України в цьому році, мають на меті відновити соціальну справедливість у розмірах щомісячних страхових виплат для осіб, які отримали інвалідність в різні роки. У бюджеті Фонду на це передбачено 2,1 млрд грн. на цей рік.
Як повідомив начальник Червоноградського відділення Управління Виконавчої дирекції ФСС у Львівській області Володимир Катерина, на початок травня обслуговується 11 112 потерпілих та членів їх сімей, у т.ч. 9810 колишніх працівників вугільної галузі.
Зокрема, збільшено виплати особам, які мали право на виплати станом на 1 січня 2018 року і мали право на перерахування сум щомісячних страхових виплат за період з 1 березня 2008-го по 1 березня 2011-го. Це осучаснення щомісячних страхових виплат здійснено шляхом визначення розміру щомісячної страхової виплати із збільшеного розміру заробітної плати, з якої станом на 1 березня 2017 року розраховували суми щомісячних страхових виплат. У підсумку щомісячні страхові виплати по Україні збільшено майже 170 тисячам осіб, яким вони призначалися до 2012 року, або 82% усіх отримувачів страхових виплат у Фонді. По Червоноградському відділенню Управління ВД ФСС у Львівській області на цьому етапі виплати зросли для 6285 колишніх шахтарів. У середньому виплати зросли приблизно на 10%.
Другий етап підвищення виплат відбувся 1 березня. З цього дня всім потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей виплати збільшено на коефіцієнт 1,2. Після проведеного перерахунку розмір щомісячних страхових виплат підвищився по Україні для 207 тисяч потерпілих на виробництві та осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Через застосування обмеження максимального розміру щомісячної страхової виплати у майже 200 осіб розмір щомісячної страхової виплати залишився на попередньому рівні.(На дату підвищення ця сума дорівнювала 10 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Отже, верхній поріг виплат потерпілим не може перевищувати 17 620 гривень). По Червонограду виплати збільшились для 9369 отримувачів. Але через те, що водночас відбулося зняття індексації, не у всіх потерпілих сума регресу виросла точно на 20%. Також 301 колишній гірник продовжує отримувати таку саму суму регресу, як і до перерахунку, оскільки підняття на коефіцієнт 1,2 не перекрило суми індексації.
Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення місцевого відділення Фонду Мирослав Пущик наголосив, що кожен отримувач соцвиплат може звернутися за роз’ясненнями безпосередньо у відділення.
Потерпілим на виробництві, у яких після проведеного в березні перерахунку розмір середньої заробітної плати виявився меншим за 3200 гривень, його було відкориговано у бік збільшення. У підсумку розмір щомісячної страхової виплати підвищено по Україні для 4,2 тисячі потерпілих. А по Червоноградському відділенню відкориговано виплату 38 таким особам.
Марія ЛУЦЕНКО
За матеріалами газети «Гірник»