Колектив вуглевидобувної дільниці №1 шахти “Червоноградська” (директор Вадим КРАСЬ) нині відпрацьовує складну за гірничо-геологічними умовами 562-біс лаву. Та попри усі труднощі, гірники під керівництвом Андрія ЛЕМЕХИ піднімають на-гора понад 850 тонн у добу при плані 750 тонн.
Усі сто п’ятдесят працівників дільниці зосереджені на результаті. Півроку тому бригадиром обрано Михайла Скалецького, що має вже понад десять років стажу та здатен добре організовувати колег до виконання нарядів. Відповідально до своїх обов’язків ставляться ланкові Володимир Бабанов, Михайло Басюк, Тарас Кілик,
Сергій Русюк, Степан Карпів, Олександр Засько та Василь Коваль. Механіки Мар’ян Челак та Дмитро Танчин стежать за справністю обладнання – комплексу 2М-87, комбайну РКУ-10 та конвеєрів СП-250, а також численних допоміжних механізмів. За своїм напрямком сумлінно виконує роботи бригада електрослюсарів, яку очолює Мар’ян Сушина. Завжди можна покластися у роботі на заступника керівника дільниці Андрія Степованого, за виконанням правил техніки безпеки пильно стежать гірничі майстри, найдосвідченішими серед яких є Василь Васько та Василь Газдович.
Андрій Лемеха розповів, що після суттєвого зростання заробітку восени минулого року на роботу почали влаштовуватися молоді хлопці, які не мали до того досвіду праці у вугільній промисловості. Їх скеровують на курси в УКК, й згодом на дільницю приходять гірничі робітники, яких закріплюють за наставниками, визначають здібності та потім перекваліфіковують на потрібну професію. Приходять після виробничої практики й випускники Червоноградського гірничо-економічного коледжу, часто це діти й онуки тих, хто десятки років торував підземні горизонти Прибужжя. Таким чином формується наступне покоління шахтарів. Андрій Ярославович добре знає, про що мова, адже й сам обрав професію за прикладом батька – знаного бригадира вуглевидобувників шахти №1 “Червоноградська”. Вже минуло п’ятнадцять років, як шахта стала для начальника дільниці “другим домом”.
До відпрацювання у 562-біс лаві станом на початок травня залишилося ще 109,3 тис. тонн твердого палива. Попереду гірників чекає 305 лава із запасами 280 тис. тонн, яку планується відпрацьовувати з добовим навантаженням у 1000 тонн. Це доволі складний за умовами, з геологічними порушення більше двох метрів, вибій по Західно-Бузькому пласту. Проте шахтарі “Червоноградської” налаштовані викладатися наповну, вести очисну лінію у понадплановому темпі та виконати річне завдання, піднявши на-гора 220 тис. тонн вугілля.
Ольга МАЗУР
На фото: ГОЗи Ярослав Кінах та Володимир Кічун (зліва направо) обслуговують комплекс М-87.
За матеріалами газети «Гірник»