Перше півріччя є безумовно вдалим для вуглевидобувних та прохідницьких бригад шахт ДП “Львіввугілля”. Незважаючи на локальні труднощі, показники роботи доводять, що держпідприємство спроможне працювати у “плюсі” як у виробничому, так і економічному вимірі.
Як повідомив в.о. заступника генерального директора з виробничих питань-директора дирекції з виробництва ДП “Львіввугілля” Сергій Смеречанський, усі шахти працюють у плані, окрім ВП “Шахта “Межирічанська”, де через неочікуваний перемонтаж лави №592 стався збій у роботі. Наразі усі проблеми подолано, й є впевненість, що колектив зможе вже у липні надолужити відставання й перекрити усі “мінуси”.
На шахтах гірничі роботи ведуться за допомогою обладнання, що давно відпрацювало свій ресурс. Закупити нове без держфінансування чи залучення інвестицій не є посильним. Тому на сьогодні усе обладнання для нових лав проходить капремонт на Нововолинському РМЗ. Також співпрацюємо з Дніпропетровським агрегатним заводом, де ремонтують комплекси типу ДМ для шахт “Степова” та “Межирічанська”. Розроблено графік роботи з РМЗ, погоджений з шахтами, де почергово визначено, яке ГШО буде скеровано на відновлення. Так, на середину червня на виході з заводу техніка для лави № 114 на ВП “Шахта “Великомостівська”, й далі на ремонт піде комплекс для лави №428 на ВП “Шахта “Відродження”. Зараз під демонтажем лави № 138 на ВП “Шахта “Степова” та №348 на ВП “Шахта “Червоноградська”, комплекси з яких будуть направлені на заводи за необхідностю. Потрібні для монтажу матеріали та запчастини, у тому числі стрічкові конвеєри, ланцюги, риштаки – закуповуються нові.
З початку року планово введено в експлуатацію дві лави й активно залучаються усі резерви для того, щоб у найближчій перспективі пішло на-гора вугілля з нових лав – №428 на ВП “Шахта “Відродження” та №305 на ВП “Шахта “Червоноградська”. У травні за програмою модернізації шахтного обладнання Міненерговугілля погодило виділення 150 млн грн на запуск но
вих комплексно-механізованих вибоїв.
В.о. технічного директора-першого заступника генерального директора ДП “Львіввугілля” Олександр Сафонов інформував, що за підсумками першого півріччя усі шахти успішно прокладають гірничі виробки у плановому режимі, крім ВП “Шахта “Лісова”, проте на те є об’єктивні причини. Не маючи аркового кріплення, прохідники на два місяці майже зупинили підготовчі роботи, а отримавши на початку червня триста комплектів “арки”, взялися долати відставання в ударному темпі. Тому є тверда впевненість, що за два-три місяці, за умови належного забезпечення матеріалами, ВП “Шахта “Лісова” подолає “мінус”. Варто відзначити виробничі здобутки прохідницьких бригад ВП “Шахта “Великомостівська” та ВП “Шахта “Межирічанська”, що стабільно працюють, перевиконуючи план на 20-30%.
Пріоритетним для ДП “Львіввугілля” є вчасне забезпечення шахт арковим кріпленням. Укладено відповідні угоди на постачання металевого профілю, з якого на Нововолинському РМЗ виготовляють аркове кріплення. Перша партія була спрямована на “Лісову”, де склалася критична ситуація. Поступово матеріали постачатимуться на решту копалень відповідно до заявок. Планова підготовка очисної лінії – гарантія продуктивної роботи шахт у перспективі.
Марія ЛУЦЕНКО
За матеріалами газети «Гірник»