Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Квітень 2012
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Архів

 

 Керівництвом Львівського гірничого округу та прокуратурою міста Червонограда організовано проведення міжвідомчої наради 4 квітня. Приводом для зустрічі став стан охорони праці і травматизм на червоноградських шахтах у 1-му кварталі 2012 року.  

Участь у нараді взяли перший заступник начальника теруправління Держгірпромнагляду у Львівській області – начальник гірничого округу Богдан Радивон, начальник Західної міжрегіональної державної інспекції нагляду у вугільній галузі Володимир Юрків, прокурор Червонограда Віктор Мисяк, міський голова Ігор Чудійович, в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Микола Клюка та директори шахт.

 Інформацію про основні напрямки наглядової діяльності Львівського гірничого округу надав Богдан Радивон. Він наголосив, що насамперед значна увага приділяється безпечній експлуатації стаціонарного обладнання, в тому числі підйомних комплексів і вентиляторів головного провітрювання, а також конвеєрного і рейкового транспорту. І це дає свій результат в умовах роботи фізично та морально зношеного обладнання та відповідних споруд. Оскільки шахти червоноградського регіону є надкатегорійними по газу метану, то першочерговим завданням був і є систематичний нагляд за провітрюванням і пилогазовим режимом у підземних виробках; попередження вибухів газу метану та вугільного пилу. У 2011 році та першому кварталі цього року було допущено лише разові випадки загазування гірничих виробок.

 Володимир Юрків повідомив про кількість перевірок, які здійснила Західна міжрегіональна державна інспекція нагляду у вугільній галузі з початку року, зазначивши, що проведено дві планові комплексні перевірки стану промислової безпеки та охорони праці саме на червоноградських вугільних шахтах ДП «Львіввугілля» та одна позапланова перевірка на шахті «Червоноградська» у зв’язку з двома нещасними випадками.

 На підставі наданої інформації можна зробити об’єктивний висновок, що територіальний орган Держгірпромнагляду практично повністю використовує повноваження, надані державою для забезпечення нагляду промислової безпеки та охорони праці у вугільній промисловості.

 Не оминули увагою на міжвідомчій нараді представники Держгірпромнагляду і проблемні питання копалень. А це, зокрема, відсутність достатнього фінансування для закупівлі необхідної кількості засобів індивідуального та колективного захисту шахтарів, засобів пожежогасіння. Не закуповується нове металеве аркове кріплення гірничих виробок, не проводиться модернізація та вчасне експертне обстеження гірничого обладнання.

 На вкрай низькому рівні залишається фаховий підбір кадрів, не функціонує на належному рівні відомчий контроль, нарядна система, СУВОП, що підтверджується високим рівнем організаційних причин травматизму.

Сайт теруправління Держгірпромнагляду
у Львівській області