Путівку в життя отримали випускники Червоноградського гірничо-економічного коледжу, які набули в його стінах гірничої спеціальності.
8 червня в актовому залі коледжу відбулась зустріч випускників з керівництвом ДП «Львіввугілля», генеральним директором держпідприємства М.І.Клюкою, заступником генерального директора з виробничих питань А.П.Дяченком, в.о. головного механіка В.М.Петровським та директором з кадрових питань І.А.Войценком.
Перед зустріччю директор коледжу Любомир Сольвар запропонував ознайомитись з матеріально-технічною навчальною базою, зокрема з гірничим полігоном, де в деталях відтворені підземні виробки шахти.
Завідуючий гірничим полігоном Петро Кошиль розповів, що вся гірнича техніка полігону знаходиться в робочому стані і тут майбутні гірники мають можливість ознайомитись з роботою шахти в умовах максимально наближених до реальних.
У вступній промові перед випускниками директор коледжу Любомир Сольвар відмітив, що вперше за роки незалежності зустріч проходить в такому форматі і подякував керівництву ДП «Львіввугілля» за увагу до підготовки молодих спеціалістів.
У своєму виступі генеральний директор Микола Клюка відійшов формальностей і спілкувався з молоддю, як з майбутніми колегами, що імпонувало випускникам. Розповів, що путівку в життя отримав разом з дипломом Нововолинського гірничого технікуму. Трудову біографію розпочинав на шахті з простого робітника, працював на різних посадах в Донбасі і ось дійшов по всіх виробничих сходинках до посади генерального директора. І побажав молодим гірникам такої ж успішної кар’єри. Також відмітив, що незважаючи на надзвичайно складну ситуацію з працевлаштуванням, пов’язану з закриттям чотирьох шахт всі випускники будуть гарантовано працевлаштовані. І сказав, що подальша ваша доля буде залежати від вашої працелюбності, ділових якостей, організаторських здібностей.
Далі Микола Іванович зупинився на поточній роботі держпідприємства. Незважаючи на негаразди зі збагаченням вугілля, недостатнє фінансування, зношеність гірничої техніки трудові колективи копалень працюють успішно, виробничі завдання виконуються і майбутнє у нашого басейну є.
Є достатні поклади вугілля і маємо надію, що буде державне рішення їх розробляти. Перспектива мінімум на 75 років. Цілком можливо, що в цьому коледжі ще будуть навчатись ваші діти.
Заступник генерального директора з виробничих питань Андрій Дяченко у своєму виступі відмітив, що він також є випускником Червоноградського технікуму. За довгі роки роботи цього освітнього закладу з його стін вийшло велика кількість спеціалістів. Багато з них стали відомими керівниками. Свій життєвий шлях тут розпочали такі відомі гірники, як Віктор Шайтан, Ярослав Кіх, Віктор Каменський, Юрій Царик, Ярослав Шаварський та багато інших.
Побажав успіхів на життєвому шляху керівництво ДП «Львіввугілля» залишило зал і директор з кадрів Іван Войценко разом з керівниками коледжу приступили к розподілу майбутніх гірників по шахтам. Максимально враховувались їх побажання, які залежали від місця проживання і від того чи працюють на тій шахті батьки.
Прийде син працювати на шахту «Червоноградська» до механіка Петра Кундика. Поповниться сімейна династія працівників шахти «Відродженя» Ігора та Ольги Мідиків сином, якій буде працювати в цьому колективі гірничим електрослюсарем. Батьки дуже переживали за долю своїх дітей, бо в наш час після закінчення навчальних закладів часто випускники поповнюють лави безробітних. Ці батьки у відвертій розмові щиро висловили подяку керівництву ДП «Львіввугілля» і особисто генеральному директору Миколі Клюці за турботу за долю молодих людей, які вирішили пов’язати свій життєвий шлях з мужньою професію шахтаря.
Олександр ХАРЛАМОВ