Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Травень 2013
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Авторизація
Архів

Сторінками газети “Гірник”

будівництво шахти мати вра тимофіївна перша справа до 62

У листопаді 2013 року шахта “Лісова” відзначатиме 50-річчя з дня заснування підприємства. Сергій Заворотній – ровесник шахти, а три покоління його родини віддали цьому вугільному підприємству понад 100 років наполегливої праці.

Батько Сергія Віктор Олексійович Заворотній народився у 1933 році в м. Бійськ Алтайського краю в родині етнічних українців родом з Полтавщини, які наприкінці 40-х рр. ХХ ст. повер­нулись на Україну та оселились побли­зу Білої Церкви. Юнак закінчив Київське ремісницьке училище і пішов в армію. Служити довелося на Донбасі, в м. Новошахтинськ. Після демобілізації Віктор Олексійович там і залишився, працював у геолого­розвідці, на кількох шахтах. Саме на шахті познайомився з Вірою Трохимівною, закохався та одружився. У 1962 році молода сім’я Заворотніх приїхала на Львівщину, де саме у розпалі було будівництво шахти №6 “Великомостівська”. Віра Трохимівна відразу ж влаштувалась у шахтобудівельний трест. З Донбасу Заворотній-старший приїхав вже  маючи профзахворювання – силікоз, тому знайти роботу у забоях галицьких шахт було важко.

- Віра відразу знайшла роботу на будівництві шахти,- згадує Віктор Олексійович, – а згодом і пропрацювала на шостій “Великомостівській” машиністом скреперної лебідки 30 років. Я ж лише у 1966 році зміг влаштуватися роздавальником вибухових матеріалів, а згодом став майстром-підривником. Народилися діти – у 1963-му Сергій, через 11 років Олена. Наша сім’я спочатку отримала двокімнатну квартиру в Соснівці. З шахти звільнився у 1995. І досі щодня на роботі – працюю електриком у гуртожитку збагачувальної фабрики.

- Коли я закінчив у 80-му році школу, відразу ж став працювати учнем токаря на шостій шахті, – розповідає Сергій Заворотній. – А як тільки минуло вісімнадцять, спустився у забій. Поставив собі за мету стати комбайнером, заробляти пристойні гроші. На свою першу зарплату купив мотоцикл. Я серйозно займався мотокросом, їздив на обласні змагання. Моя сестра Олена та швагро Едуард теж захоплювалися їздою на “залізних конях”. Олена, до речі, 11 років пропрацювала на шостій шахті в будцеху та на техкомплексі, а нині – машиніст насосних установок на збагачувальній фабриці ПАТ “Львівська вугільна компанія”. Її сини Юрій та Едуард теж займаються мотоспортом. Едуард Петров – дворазовий чемпіон України серед юніорів.

- Учень ГОЗа, служба в армії, ГОЗ, комбайнер, помічник начальника дільниці ВіТБ, помічник начальника дільниці шахтного транспорту – такі записи у моїй трудовій книжці того часу, – продовжує Сергій Заворотній. – Розпочинав у бригаді Героя Соцпраці Володимира Грибуна на четвертій видобувній дільниці, потім на зміну йому прийшов Ми­хайло Владика. Серед перших наставників згадую ГОЗа Володимира Шерсто­бітова, ланкового Геннадія Шакова. Зго­дом перейшов на шосту дільницю, де начальником був Равіль Гафіулін. У 1985-му за скеруванням шахти всту­пив у московський вуз на заочне від­ді­лення і у 1991-му став дипломова­ним гір­ничим інженером. 80-ті роки були не­простими для шостої “Велико­мо­с­тів­ської”. Надмірне обводнення уск­лад­нювало ведення гір­ничих робіт. З ча­сом невиконання плану  стало  звич­ним. Страй­­ком на шах­ті утво­рився, коли гір­ни­кам не дали мила у баню. Звичай­но, було багато інш­их причин, але чо­­му­­сь за­пам’яталося саме це. Страй­­ки, мітинги, гриміли касками на площі…

У 1994-му Сергій Заворотній звіль­нив­ся з шахти. Плану не виконували, зарплата була до смішного маленька, а надія отримати житло стала примар­ною. Молода сім’я з двома дітьми змушена була винаймати квартири.

- Я з 1992 року і досі перший на ша­х­ті у черзі на отримання житла, – іро­нічно усміхається Сергій Вікторович.-А тоді звільнився і, як і тисячі наших гірників, поїхав заробляти на московські будови. Заробив таки на квар­тиру.

На шосту “Великомостівську”, що вже стала “Лісовою”, Сергій Заворотній повер­нувся у 2005-му гірничим майст­ром вуглевидобувної дільниці. Згодом полишив шахту. Здавалося, шахтарські будні залишилися назавжди у мину­лому. Та не так сталося, як гада­лося. З 2010 року і по сьогодні Сергій Заво­ротній очолює відділ маркетингу, збуту та матеріально-технічного поста­чання шахти “Лісова”. Його дружина Любов Гнатівна працює на “Лісовій” з 1987 ро­ку, спочат­ку майстром техкомплексу, потім майстром відділу технічного конт­ро­лю, який нині очолює. Дочка Юлія – медсестра у шахтному мед­пунк­ті вже 11 років. Син Євген працює  програ­містом у Ль­вові.

- У нас звичайна родина – усі працюємо тільки на одній шахті,-  під­суму­­вав Сергій Вікторович.

На фото: Віра Трохи­мівна Заво­рот­ня (друга зліва)

на будів­ництві шахти № 6 “Вели­ко­мос­тів­ська”, 60 рр. ХХ ст.;

Фото з архіву сім’ї Заворотніх