Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Червень 2013
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Авторизація
Архів

13 червня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, представники Кабінету Міністрів України, глави урядів і представники ділових кіл світу обговорили питання розвитку енергетичного сектора економіки та мінімізацію потенційних загроз для навколишнього середовища під час панельної дискусії “Паливно-енергетичний комплекс України: перспективи розвитку та модернізації”  в рамках першої Міжнародної бізнес-конференції “ABC: Ukraine & Partners”.Ставицький

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький підкреслив особливу значущість діалогу та досягнутих у ході форуму домовленостей. “Всі добре розуміють ключову роль, яка належить паливно-енергетичному комплексу. Цей комплекс забезпечує діяльність усіх галузей національного господарства, а також стосується життя кожної людини. Надійне забезпечення економіки енергетичними ресурсами і її енергоефективність зараз стали одними з головних показників рівня розвитку країн, їх добробуту та безпеки “, – заявив глава Міненерговугілля.

Міністр зазначив, що згідно з Програмою Президента України Віктора Федоровича Януковича розроблено проект оновленої “Енергетичної стратегії до 2030 року”, яка враховує всі актуальні питання, що стоять сьогодні перед енергетикою України. «Реалізація даної Стратегії сприятиме розвитку всієї галузі, а також дозволить нам досягти високих стандартів енергоефективності та забезпечить достатній рівень енергетичної безпеки нашої держави», – переконаний очільник Міненерговугілля.

Міністр Едуард Ставицький звернув увагу на досягнення та перспективи міжнародного співробітництва. Йдеться, зокрема, про участь України у Енергетичному Співтоваристві, адже це значний крок уперед для енергетики України. «Ми перебуваємо в процесі імплементації норм Співтовариства, у перспективі це дає нам можливість сформувати законодавчу базу, яка дозволить досягти високих європейських стандартів, сформувати стабільні правила гри на енергетичному ринку та встановити конкурентні відносини. Це відкриває можливість бути частиною єдиного європейського енергетичного ринку та залучення до співпраці нових партнерів», – заявив Міністр та додав, що крім цього, Україна прагне розвивати співробітництво з країнами Каспійського регіону (Азербайджан, Туркменістан), Перської затоки (Катар), а також Північної та Західної Африки (Єгипет, Алжир, Нігерія).

Також Едуард Ставицький нагадав про співпрацю з компанією Shell у видобутку сланцевого газу, що в найближчі п’ять років може дозволити Україні повністю забезпечувати себе газом, крім того, в українську економіку буде залучено інвестицій в обсязі близько 10 млрд дол..

Міністр зазначив, що спільно з російською корпорацією «Росатом»  будується завод з виробництва ядерного палива, а також реалізується проект зі спорудження енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС.

У ході дискусії під час робочої панелі голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські зазначив, що Євросоюз підтримує диверсифікацію постачань газу в Україну, а голова правління RWE trade and supply Стефан Юдищ запевнив, що реверс з Європи може забезпечити всі потреби України у блакитному паливі. Цю думку повністю підтримав і Едуард Ставицький, наголосивши, що диверсифікація енергопостачань – давній пріоритет України. «Нині Україна вже отримує блакитне паливо з Польщі та Угорщини. Для нас є головним на сьогодні відкриття коридору через Словаччину. Ми маємо можливість на 100% диверсифікувати постачання природного газу в нашу державу, але хочу зауважити і на тому, що для нас дуже важливо, щоб наші російський колеги зрозуміли, що нам необхідно принципово підійти до питання справедливої ціни, адже світ від моменту підписання договору змінився».

 Крім цього, Едуард Ставицький відмітив, що з метою  покращення інвестиційної привабливості вітчизняного паливно-енергетичного комплексу Міненерговугілля активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями та європейськими фінансовими установами. На сьогодні вже розпочато або готується до реалізації низка інвестиційних проектів за рахунок кредитних коштів ЄБРР, МБРР, ЄІБ, KfW та DB.

На завершення Міністр побажав успіхів у реалізації нових інвестиційних проектів в енергетичну галузь та відповів на запитання засобів масової інформації.

З сайту Міненерговугілля