Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Листопад 2010
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Архів

Останнім часом фахівці з виробництва і використання енергії, вчені та громадськість передових країн світу все більше переконуються в необхідності проведення дієвих заходів з енергозбереження.

Електрозбереження, як це не парадоксально, – одне з основних джерел енергії, оскільки вкладати кошти у заходи з економії електроенергії вигідніше, ніж у розширення мережі електростанцій для її виробництва. Очевидно, що досягти значних результатів в електрозбереженні можливо тільки на рівні міждисциплінарних знань та організаційних рішень. 

 


Як свідчить практика електрозбереження, питомі одноразові витрати у вдосконалення роботи електроспоживаючого устаткування з метою економії електроенергії звичайно менші в порівнянні з аналогічними витратами на вдосконалення або модернізацію мереж електропостачання. 

 

Загальна витрата електроенергії підприємством – це важлива характеристика, але вона не відображає ефективність її використання. Таким показником служить питома витрата електроенергії (кВт.год./т.), яка необхідна для контролю за енергоємністю виробництва і раціональним використанням електроенергії загалом по підприємству, а також для визначення потреби в електроенергії на період, що планується.

На шахтах ДП «Львіввугілля» щорічно визначаються норми витрати електроенергії розрахунково-аналітичним методом, що базується на теоретичному підрахунку споживання окремих, технологічно пов’язаних нормоутворюючих груп електроприймачів по виробничих дільницях. Виконання встановлених норм є обов’язковою умовою матеріального стимулювання за економію паливно-енергетичних ресурсів. Відповідно до Постанови НКРЕ розрахунки за спожиту електроенергію шахтами проводяться по тарифах диференційованих за періодами часу доби.

За 10 місяців 2010 року на підприємствах ДП «Львіввугілля» зменшено вартість спожитої енергії на 1527511 гривень, при вартості спожитої енергії 68,1 млн. грн. Це стало можливим завдяки заходам по зонному обліку, за якими працюють шахти. Пояснимо, що споживання електроенергії на протязі доби є нерівномірним. Найбільше навантаження на електростанції на години пік з 8 до 10 та з 17 до 21. В період напівпіку з 6 до 8 години, з 10 до 17 години та з 21 до 23 години, а в нічний період з 23 до 6 ранку споживання падає до мінімуму.

Для енергосистеми це створює певні незручності. Атомні електростанції (де електроенергія є найдешевшою, а її виробництво – екологічно чистим) працюють в базовому режимі. В години пік енергетики змушені включати в роботу малопотужні блоки на теплових електростанціях, де електроенергія значно дорожча, а робота цих блоків супроводжується об’ємами викидів екологічно небезпечних речовин. Тому енергосистема заохочує перехід підприємств на зонний облік, що при належному контролі за роботою електрообладнання зекономить значні кошти. Так, кіловат-година в години пік коштує – 93 копійки, в період півпіку -56 копійок, а в нічний час 19 копійок, тобто майже в п’ять разів менше, ніж в зоні пік.

ДП «Львіввугілля» розробило заходи з економії електроенергії, в яких встановлений перелік робіт, які потрібно перенести з пікових годин на нічні. Так, тепер відкачка води, спуск в шахту обладнання та матеріалів проводиться в нічний час. Для контролю за дотриманням заходів створена постійнодіюча комісія під головуванням першого заступника генерального директора – технічного директора Олега Акімова. Також такі комісії створені на кожній з шахт. Після перевірки постійнодіючої комісії проводиться аналіз виявлених недоліків і намічаються заходи по їх подоланню.

Аналізуючи роботу підприємств по зонному обліку за 10 місяців поточного року, можна відзначній такі шахти, як «Відродження» (головний енергетик Віктор Федонюк), «Лісова» (Ігор ІІідлипний) та «Зарічна» (Василь Андрухів), де досягнуто зменшення вартості електроенергії від 2,2% до 3,2%.

Активно впроваджуючи заходи з економії електроенергії, зокрема зонний облік, працівники вугільної галузі Львівщини – від керівника до робітника – мають реальну змогу суттєво зменшити вартість спожитої електроенергії і вплинути на покращення екології нашого регіону.