У листопаді 1992 року у Луганську вийшов друком перший номер тижневика «Голос Донбасса», і ця газета стала першим всеукраїнським шахтарським галузевим виданням, створеним на теренах нашої молодої держави.
За два десятиліття читачі отримали 1021 номер жаданого часопису. Радує, що газета і тепер виходить друком. Це не дивно, а закономірно. Адже її редактор Вахтанг Абуладзе – людина настирлива, постійно перебуває у творчому пошуку, прекрасний організатор і журналіст.
Начебто російськомовна газета шахтарів Сходу України відразу почала прокладати місток на Захід, завойовувати інформаційний простір і серед шахтарів Галичини. Завойовувати саме через українську мову (!), висвітлення значущих соціальних проблем працівників вугільної галузі всієї України. Не раз і мені доводилося виступати на шпальтах «Голоса Донбасса». Всі дописи авторів (штатних і позаштатних) друкувалися і друкуються мовою оригіналу – українською та російською.
Торік у Луганському видавництві ООО «Пресс – экпресс» вийшла друком книга «Время. Люди. Уголь» (загальна редакція – Алли Абуладзе), присвячена 20-літтю «Голоса Донбасса». Недавно вона потрапила і до рук червоноградського читача, зберігається у фондах науково-технічної бібліотеки. Однак це не назвеш запізнілим. У книзі відображено основні етапи становлення газети, подано багато цікавого інформаційно-аналітичного матеріалу, розповідей про події, які вже стали історією. Тут є спогади, роздуми, статті, інтерв’ю, документи фотографії, передруки матеріалів з цього періодичного видання.
Газета «Голос Донбасса»має читачів і серед шахтарів Галичини. Тож редакція завдячує її популяризації і місцевим передплатникам, і місцевим журналістам. А в книжці знаходимо імена тих, хто співпрацював і співпрацює з часописом. Серед них – керівник інформаційної служби ДП «Львіввугілля» Марія Коноплицька, редактор газети «Гірник» Лариса Гуменюк, журналісти Володимир Зінченко, Марія Луценко, Олександр Харламов. Також вміщено багато фотографій, зроблених на теренах Львівського вугільного басейну, передруків газетних публікацій, які розповідають про працю шахтарів Червонограда.
Тарас ЛЕХМАН.