Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Грудень 2013
П В С Ч П С Н
« Лис   Січ »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Авторизація
Архів

генералРік, що минає, був роком наступу на проблеми, з якими зіткнулися шах­тарі Червонограда. Тепер прийшов час віддачі від наших активних дій. Це по­винно покращити соціально-еконо­мічну ситуацію у вугільній галузі ре­­гіону, наростити вуглевидобуток і ви­­­­пуск товарної продукції.

У нас уже стало доброю традицією напередодні Нового року підбивати під­сумки зробленого, визначати плани на найближчу перспективу.

Усіма нами прожитий ще один не­простий рік. Складною залишалася си­туація у вугільній промисловості, не об­минули проб­леми і шахтарів Прибужжя. Кожна видо­бута тонна “чорного золота”, кожний погонний метр гірничих виробок кошту­вали великих зусиль, невтомної важкої і нерідко небезпечної праці, зде­більшого доводилося трудитися в склад­них гірничо-геологічних умовах. В той же час браку­вало надійної видобувної і прохідницької техніки.

Однак, заслуговують подяки ко­ле­ктиви вуглевидобувників шахт “Черво­но­град­ська”, “Лі­сова”, які в таких несприят­­­ли­вих  умовах продемонстрували свою про­фесійну май­с­терність, новато­рську на­снагу і впродовж року працювали в робочому режимі. Їх внесок у загальний доробок найбільший.

Що забезпечило успіх цим колек­тивам? Насамперед сумлінне ставлення людей до праці, сучасна технічна по­літика. А чітка розстановка сил дозволила реально оцінювати виробничу ситуацію, ефективно і своєчасно використовувати наявні потужності, економити час і трудові зат­рати. Завдяки оптимальному поєднан­ню цих та інших факторів, стабільно і ре­зультативно працюють вуглевидобувні дільниці, де начальниками заслужені шах­тарі України Анатолій Потопа (шахта “Ве­ликомостівська”) Іван Плешинець (“Чер­­­­воноградська”), Олександр Троцько (“Від­род­ження”), Ярослав Ме­лешко  і  Во­ло­димир  Федишин (“Степова”)  та  Степан Гри­­цак (“Лісова”). До речі, 13 груд­ня вуг­левидобувники “Лісової” рапор­ту­вали про дострокове виконання річного завдання.

Сподіваюся, що досвід  роботи цих ко­лективів в 2014 році візьмуть на озб­роєн­ня всі вугле­видобувні дільниці дер­жавного підпри­ємства. Для цього ми від­новили школи головних інженерів, зас­-туп­­ників дирек­торів з виробництва, на­чаль­ників діль­ниць, інших спеціалістів, які відбуваються за участі провідних фахівців виробничої, технічної, фі­нансо­вої, економічної ди­рек­цій та інших служб. Творчо, з глибокою від­по­відальністю до про­ведення  шкіл  пе­редового  досвіду став­ляться технічний директор держпід­приємства Олег Акімов і його заступник Олександр Сафонов, заступник генераль­ного директора з ви­робництва Андрій Дя­ченко, його заступ­ник Юрій Кунта.1

Однією з найважливіших ділянок на шахтах була і залишається своєчасна підготовка очисної лінії. Адже відомо – вугілля починається з проходки. Тому й зосередили основну увагу на гірничо-під­готовчих роботах. Це дало можливість на­­шим підземним скороходам уже 10 листопада рапортувати про виконання ви­робничого  завдання  2013 року, про­клавши 14190 погонних метрів гірничих виробок. З цією трудовою перемогою про­хідників Прибужжя привітав директор Де­партаменту реструктуризації вугільної промисловості Міненерговугілля України Олександр Вівчаренко. Я в свою чергу хочу подякувати колективам ДПР шахт “Відродження”, “Межирічанська”, “Лісова”, “Степова”, “Великомостівська”, які перши­ми встановили новорічні ялинки-символи трудової звитяги – у своїх тех­нарядних. Їхня робота служить яскравим прик­ладом умілого господарювання, зав­дя­ки якому ніякі труднощі не можуть пере­шкодити до­би­ватись значних виробничих резуль­татів.Звісно, детальний аналіз виробничої діяльності прохідницьких колективів у році, що минає, ще попереду. Однак, уже зараз можна сказати, що це був рік по­ступу дільниць підготовчих робіт, які очо­люють Андрій Куц (шахта “Відрод­ження”), Володимир Приходько та Микола Лінин­ський (“Великомостівська”), Олександр Титюк (“Лісова”), Вадим Крась (“Степо­ва”), Михайло Питель (“Межирічанська”). Їхній успіх ґрунтується на прогресивній ор­га­нізації проведення виробок, на дис­ципліні, діловитості інженерно-технічних працівників. Тут всі питання – поточні і пер­с­пективні, розв’язуються на високому професійному рівні, спеціалісти добре знають обстановку на місцях, приймають виважені правильні рішення

Підготовлений прохідниками фронт робіт дозволив, за рахунок власних внут­рішніх резервів і кредитів, запустити 12 нових лав. Нові очисні забої видають ву­гілля на шахтах “Великомостівська”, “Ме­жирічанська”, “Відродження”, “Лісова”, “Сте­пова”, “Червоноградська”. Наприклад, для введення 551 лави на “Червоно­град­ській” взяли кредит в сумі 2 млн. 200 тис. грн. Не в характері шахтарів чекати, що хтось прийде і вирішить наші проблеми, тому прагнемо “заряджати” нові очисні за­бої комплексами і комбайнами, що вже були в роботі, попередньо їх капітально від­ремонтувавши. Одночасно залучаємо в роботу гірниче обладнання із шахти “Зарічна”, яка допрацьовує запаси. Зо­крема, звідси на шахту “Великомостівська” передали прохідницький комбайн та інше обладнання.

Не виключено, що і надалі у нас бу­дуть виникати проблеми з надход­жен­ням бюджетних коштів на технічне пере­ос­нащення. І все ж таки сподіваємося, що в наступному році ситуація зміниться на краще. Тоді можна буде втілити в життя низку проектів щодо модернізації вироб­ництва.А тим часом на окремих шахтах, зокрема на “Степовій”, власними силами, за рахунок внутрішніх резервів уже реа­лізували декілька технічних ідей: застосу­вали анкерне кріплення, виготовили зба­гачувальну установку вакуумно-пнев­-­­ма­тичної сепарації. За попередніми під­-рахунками застосування цієї збагачу­вальної установки дасть можливість змен­шити зольність палива, його собі­вар­­тіс­ть. Щодо анкерного кріплення – то це реа­льна можливість зменшити грошові ви­трати, збільшити обсяги проходки, за­безпечити надійність та довготривалість гірничих виробок.

Вигоду від такого нововведення уже на  практиці  відчули  прохідники  шахти “Сте­пова”. До речі, це підприємство увійде у галузевий пілотний проект щодо подаль­шого застосування анкерного кріплення у 2014 році. Одночасно нашими фахівцями напрацьовується програма, згідно якої анкерне кріплення знайде “прописку” на шах­тах “Лісова” та “Червоноградська”.2

Крім того, з метою отримання кре­дит­них коштів під державні гарантії для тех­нічного переоснащення шахт фахів­ця­ми державного підприємства розроблені і погоджені з інститутами ДП “Дондіпро­вуг­лемаш” та ДонВугі” інвестиційні проекти.

Не менш актуальним є питання охо­рони праці. Уже з перших днів свого пере­бування на посаді генерального директора державного підприємства  усе роблю, що­би унеможливити будь-які проблеми на робочому місці для тих, хто працює у ла­вах і забоях. Зокрема, на шахтах “Сте­по­ва” і “Червоноградська” здали в експ­луа­тацію уніфіковану телекомуні­каційну сис-­­тему диспетчерського контро­лю та ав­то­матизованого керування гір­ни­чими ма­шинами і технологічними комп­­лексами. Од­ночасно прагнемо, щоб гір­ники в повно­му об’ємі були забезпечені спецодягом і засобами індивідуального захисту тощо.IMG_0049

На щастя, у році, що минає, на наших шах­тах не було серйозних аварій, покра­щилася ситуація з охороною праці. До речі, враховуючи важливість цього питан­ня, на базі ДП “Львіввугілля” Держгір­пром­нагляд України провів семінар-нараду про вдосконалення форм і методів ефек­тив­ності державного нагляду у вугільній про­ми­словості.

У той же час, на жаль, перша поло­вина 2013 року пройшла під знаком профі­циту палива на ринку,що додало суттєвих проблем із збутом вугілля, надходженням коштів. І лише спільними зусиллями Мін­енерговугілля України в особі першого заступника Міністра Ігоря Поповича нам вдалося її зняти. Негативно на виробничу діяльність впливає і неритмічна робота зба­гачувальної фабрики ПАТ “Львівська вугільна компанія”.

Щодо зарплати, я твердо переко­на­ний: праця шахтаря повинна оплачуватися по максимуму. Це найтяжча праця. Знаю сам: колись працював у лаві. Тому все роблю, щоб наші працівники отримували гідну зарплату, вчасно і в повному об’ємі. Зокрема в жовтні, у робітників з видобутку вугілля вона склала 5695 гривень, ГОЗів-8176, у прохідників – 8076 гривень. І це не межа. Питання оплати праці і надалі зали­шає­ться серед пріоритетів в роботі як ад­мі­ністрації держпідприємства, так і проф-­спі­лок, які очолюють Олег Турчин і Ми­хайло Шабля. У нас тісна і плідна співпра­ця. В свій робочий графік я ввів, як обо­в’яз­ковий пункт, періодично зустріча­тися з профспілковими лідерами. І мене тішить те, що і Олег Петрович, і Михайло Оси­по­вич турбуються не лише про соціа­льний захист шахтарів, а й спрямовують їх на успішне виконання виробничих завдань. За­вдяки їхній принциповій позиції нам вдалося зберегти цілісність держав­ного підприємства, робочих місць, не допустити закриття шахти “Великомостів­ська”. А що стосується “Зарічної”, вона таки припиняє свою діяльність, але людей ми без роботи не залишимо. Всі, хто соціально неза­хи­щений, будуть праце­влаштовані. Це моя принципова позиція. Відтак у наших колек­тивах здоровий мікроклімат, немає конф­ліктних ситуацій, що дає можливість уни­ка­ти нагальних проблем. Хочу наголосити, що співпраця адміністрації державного підприємства і профспілок регулюється Колективним договором.

Не на одному ентузіазмі постають наші плани і програми. Результати праці забезпечуються інженерною ініціативою та сумлінною працею робітників. У нас склався сильний і стабільний дирек­тор­ський корпус. Директори наших шахт-про­фесіонали високого ґатунку: Сергій Су­во­ров, Ярослав Наливайко, Павло Ов­­чінніков, Ігор Дзік, Володимир Локшин, Яро­слав Шаварський, Сергій Смеречан­ський. Вони успадкували досвід своїх попе­ред­ників, пройшли велику школу гар­ту в низо­вих колективах.

Міцний потенціал кадрів середньої лан­ки. Останнім часом, і я це вітаю, її ряди поповнила молодь – випускники гір­ничо-будівельного ліцею, гірничо-еконо­мічного коледжу, гірничого університету. Вони – майбутнє нашого басейну. Адже гірничий майстер є і буде головною фі­гурою у лавах та забоях. І там, де висо­ко­к­ласні бригадири і майстри, ефективно організовують роботу начальники діль­ниць.

Велика роль у трудовому поступі на­лежить службам апарату державного під­приємства. Саме тут народжуються ідеї, які реалізуються на шахтах. Від кож­ного керівника служби залежить кінцевий ре­зультат.Позитивний вплив на виробничу і еко­номічну діяльність мала співпраця з народ­ними депутатами України Віктором Тур­ма­новим, Степаном Курпілем, органа­ми місцевого самоврядування. Адже видо­буток вугілля гарантує подальший еко­но­­мічний розвиток і впливає на долю кожної сім’ї в регіоні.

2013 рік був не лише роком суто ви­роб­ничим, а й періодом продовження со­ціальної політики. Ми надавали вел­икого значення оздоровленню шахтарів, їхніх сімей, розвитку оздоровчо-лікувального комплексу “Ровесник”, фізкуль­тури і спор­ту, побутовим умовам на підприємствах.

Рік, що минає,- знаковий для шахт “Вели­комостівська”, “Степова” і “Лісова”. Перша відзначила 55-ліття від  дня здачі в екслуатацію, друга 35-ліття, третя – пів­віковий ювілей.

Через декілька днів ми вступаємо в Новий 2014 рік. Шахтарські колективи ДП “Львів­вугілля”, подолавши чимало проб­лем в господарській діяльності, впевнено йдуть до стабілізації. Кадровий потенціал і балансові запаси дають підстави прогно­зувати, що новий рік для гірників буде успішним.

…Нині в шахтарських сім’ях панує особливий передноворічний і різдвя­ний настрій. В оселях встановлюють ялинки. Щасливого Вам Нового року під опікою святої Варвари. Хай невпин­но плине по конвеєрній стрічці вугілля і завжди буде надійною та безпечною покрівля у забої на всі 365 днів!

Петро СОЛОНИНКА,

генеральний директор

ДП “Львіввугілля”