Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Квітень 2011
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Архів

Цьогорічна колдоговірна компанія для трудового колективу шахти «Червоноградська» проходила не в кращі часи. Звітувати як адміністрації, так і профспілковому комітету доводиться в період, коли підприємство витримує труднощі фінансово-економічної скрути, коли планові показники виборюються неймовірними зусиллями без належного забезпечення технікою, засобами індивідуального і колективного захисту.

У звітній доповіді директор шахти Анатолій Митрофанов, підводячи підсумки роботи підприємства протягом минулого року, зазначив, що невиконання планового завдання підприємством (96,7%), в першу чергу це пов’язане з незадовільним матеріально-технічним постачанням, зношеною технікою, недостатнім державним фінансовим забезпеченням, низькою ціною на вугілля. Відсутнє обладнання для монтажу, вугільні комбайни експлуатуються з 2002 року, потребують заміни, прохідницькі бригади не забезпечені необхідними матеріалами. Минулорічні збитки підприємства – це і недосконала система оподаткування, яка веде до заборгованості перед пенсійним фондом, фондом соціального страхування і ін. Неймовірні штрафи і пені стали важким тягарем для шахтарів. Колективу шахти, який сім років поспіль виконував і перевиконував річні державні завдання, не звикати до труднощів. Вугільна галузь стратегічна, й нехтувати нею не можна. Трохи розуміння і фінансової підтримки з боку Уряду, а шахтарі – люди роботящі, уміють працювати з віддачею і продуктивно.

У доповіді голова первинної профспілкової організації шахти Павло Євтушок чітко проаналізував причини невиконання основних пунктів колдоговору. Неодноразово на засіданнях профкому, де завжди були присутні директор і керівники основних служб підприємства, заслуховувались питання оплати праці, робота котельні в зимовий період, забезпечення ЗІЗ та ЗКЗ, охорони праці, проведення оздоровчої, культурно-масової та спортивної роботи тощо. Як результат, внаслідок постійного контролю зі сторони профкому, активній життєвій позиції її профспілкового активу, у небайдужості до справ досягнуто певних результатів. У лютому місяці Львівська профспілка вугільників ініціювала колективний трудовий спір між трудовим колективом ДП “Львіввугілля” та адміністрацією держпідприємства. Вже у березні заробітна плата та тарифні ставки працівників були збільшені (з 744 грн. до 888 грн. мінімальної зарплати ). Втішно, що за минулий рік кількість випадків травматизму зменшилась. Досягнуто високих спортивних результатів. Про це свідчать призові місця у міській спартакіаді з 10 видів спорту. Спортивні досягнення і масова зацікавленість «червоноградців» – результат активної підтримки профкому, адміністрації у проведенні шахтної спартакіади між дільницями, підрозділами копальні.

У виступі голови Львівської територіальної організації Профспілки ПВПУ Олега Турчина йшлося про те, що сьогоднішня політика президента та Уряду, зокрема, програма розвитку вугільної галузі до 2015 року, не витримує ніякої критики. У Львівському регіоні рекомендується закрити шахти, залишивши лише дві діючі. Цього допустити не можна. Запаси вугілля у нас є, також є і високопрофесійні підготовлені гірничі колективи. Найближчим часом Львівська профспілка вугільників запропонувала зібрати «круглий стіл» на рівні області. Необхідно знайти реальні шляхи виходу зі складної ситуації, в якій сьогодні опинилося найбільше у Львівській області державне підприємство «Львіввугілля».

Небайдужими були і виступи заступника генерального директора з виробничих питань Андрія Дяченка, заступника директора з комерційних питань шахти «Червоноградська» Олександра Шайтана, прохідника дільниці ДПР Ігоря Горбаня, кріпильника дільниці ДКТ Михайла Щурка, електрослюсаря Олександра П’янікова, ГОЗа Миколи Філіна та інших. У виступах працівників шахти “Червоноградська” йшлося про необхідність підняття ціни на вугілля, брак гумових чобіт, рукавиць, підвищення самодисципліни, роботу бань, упорядкування автобусних зупинок. Кожне слово виступаючих говорило про те, що їм не байдужа доля їх рідного підприємства. Колектив шахти націлений на високопродуктивну працю, профком – на соціальний діалог та здорову співпрацю з адміністрацією та керівництвом підприємства.

На завершення були прийняті зміни та доповнення до колдоговору 2011 року.

Любов Мельничук,

прес-служба Львівської територіальної

організації Укрвуглепрофспілки