Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Квітень 2011
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Архів

22222222222Нещодавно на Львівщині та Волині побував перший заступник голови Профспілки ПВПУ Валерій Мамченко. На зустрічі з профспілковим активом Львівської профспілки вугільників він дав вичерпні відповіді на актуальні питання сьогодення: про роботу профспілкового активу у нових умовах, що не вдалося і що заважає досягнути кращих результатів, розповів про досягнення Укрвуглепрофспілки за 20 років існування.

 

- Цього року шахтарям буде важко як ніколи, – сказав Валерій Мамченко,- вугільна галузь, згідно прийнятого держбюджету, незбалансована щонайменше на 5 млрд. грн. і це без коштів на розвиток. Після 20-ої спроби домовитися з міністрами вдалося збільшити зарплату та посадові оклади шахтарям та вийти з 1 березня на рівень 888 грн. Зараз профспілка працює над виконанням програми – додатково в держбюджет для вугільної галузі 1 млрд. 100 тис грн., підняття ціни на вугілля, пропорційне зростання зарплати гірників згідно законодавства. Одним з найважливіших завдань профспілки є перегляд програми реформування галузі, не допустити до передачі під закриття шахт, які мають промислові запаси вугілля. Залучення інвестицій, кредитів, нових проектів, оренда підприємств – в усіх процесах профспілки прийматимуть активну участь. Виступаючий наголосив на необхідності більш широкого використання інформаційного ресурсу профспілки ( Інтернету, телебачення, преси), що дало б змогу більш дієво використовувати засобі ЗМІ у боротьбі за права та інтереси спілчан. Приємно відзначити, що нарешті затверджені списки та перелік професій шахтарів, які мають право на пільги для отримання побутового палива з доповненнями та поправками.

 

Виступаючі голови первинних профспілкових організацій (ШБУ-1), Сергій Ткач (шахта «Великомостівська»), Богдан Мороз (шахта «Зарічна»), Степан Ярема («Степова»), Володимир Пащук («Відродження»), Павло Євтушок («Червоноградська») інші з болем в серці просили звернути увагу профспілки на безгрошів’я у вугільній галузі – для виплати зарплат, охорони праці, придбання ЗІЗ та ЗКЗ, оздоровчих путівок, збалансування оплат податків, пені і штрафів.

- Підводячи підсумок 20-річної роботи Укрвуглепрофспілки, – продовжив розмову Валерій Мамченко, – разом пригадаймо основні віхи пройденого шляху.

За цей період Укрвуглепрофспілці вдалося зберегти більшість підприємств вугільної промисловості і робітничих місць її членів, відродити державну підтримку вугільної галузі, досягнути щорічного росту середньої заробітної плати на 20-25%. Протягом цього часу було знято більше 3-ох тисяч необґрунтованих обвинувачень з працівників, потерпілих від нещасних випадків на виробництві, відхилити більше 600 намірів адміністрації не пов’язувати нещасні випадки з виробництвом, разом з представниками держнагляду проведено більше 11 тисяч перевірок стану охорони праці на підприємствах галузі, подолано виявлені недоліки, вирішено на користь членів профспілки більше 16 тисяч звернень з питань охорони праці, усунено 18 тисяч порушень трудового законодавства у відношенні до членів профспілки, надано допомогу з юридичних питань близько 250-ти тисячам працівникам та пенсіонерам галузі, вдалося захистити в судах права та інтереси близько 6-ти тисячам спілчан, оздоровити щорічно більше 100 тисяч працівників, членів їх сімей і більше 30-ти тисяч дітей.

Укрвуглепрофспілка першою в Україні розробила перелік соціально-трудових гарантій та пільг для працівників і домоглася укладення з Держвуглепромом Галузевої угоди, яка діє як закон до цього часу. Завдяки протестам Профспілки, підприємствам галузі в 1996 році була повернута часткова держпідтримка витрат на собівартість готової вугільної продукції. Дана стаття витрат бюджету в основному направляється на виплату зарплати шахтарям. Укрвуглепрофспілка першою вступила в трудовий спір з Мінвуглепромом, що дозволило погасити міліарну заборгованість по зарплаті, покращити рівень охорони праці, забезпечити побутовим паливом, вирішити інші проблеми. В результаті масових акцій організованих Профспілкою біля стін Верховної Ради був прийнятий Закон «Про створення Державного Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань», який зняв важливу проблему багаторічної невиплати регресних коштів шахтарям-інвалідам. Дії Профспілки призупинили процес масової ліквідації вугільних шахт, заставили владу прийняти нормативні документи, які забезпечують соціально-економічний захист працівників ліквідованих підприємств галузі.

Чотири рази з подачі голови Укрвуглепрофспілки В. Турманова продовжували мораторій на банкротство вугільних підприємств (останній – до 1 січня 2013 року), що дозволило вберегти їх від ліквідації, зберегти робочі місця, позбутися значних екологічних та соціальних негативних наслідків. Профспілка добилася прийняття Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці», який дозволив підняти рівень мінімальної пенсії шахтарів, знизив податкові нарахування доходів, збільшив тарифні ставки, надав пільги для отримання житла та навчання гірничим спеціальностям тощо. Профспілка заключила Угоду з Фондом держмайна України, що дало можливість Профспілці брати участь у всіх процесах зміни форм власності підприємств. Укрвуглепрофспілка активно домагалася ратифікації Україною 176 Конвенції Міжнародної організації праці «Про безпеку та гігієну праці на шахтах». 15 лютого 2011 року рішенням Верховної Ради Україна стала 25 державою у світі, яка ратифікувала 176 Конвенцію.

На завершення зустрічі учасники виголосили думку про те, що сила профспілки у єдності, мотивації профспілкового членства та інформованості кожного її спілчанина.

Любов Мельничук,

прес-служба Львівської

Укрвуглепрофспілки.