Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Квітень 2014
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Авторизація
Архів
Відбулося засідання колегії теруправління Держгірпромнагляду у Львівській області, на якому згідно з планом роботи було розглянуто роботу Львівської державної інспекції нагляду у будівництві, енергетиці, котлонагляді і підіймальних спорудах; дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на ВП «Шахта «Червоноградська» та ВП «Шахтоуправління «Нововолинське»; результати спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався на Жидачівському РЕМ ПАТ «Львівобленерго».

Зазначалося, що в ході перевірки Львівської Державної інспекції нагляду у будівництві, енергетиці, котлонагляді і підіймальних спорудах було проаналізовано показники наглядової роботи за 2013 рік у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року, планування роботи державних інспекторів, ведення документації. Узагальнені результати перевірки вказують на покращення і в цілому задовільну організацію адміністративної практики в інспекції, активну участь керівництва інспекції в підвищенні фахового рівня інспекторів.

Разом з тим, посадовим особам інспекції при проведенні перевірок необхідно звертати особливу увагу на наявність у підприємств дозволів на виконання робіт або експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, наявність технічної та експлуатаційної документації на обладнання в повному об’ємі.

За результатами планових перевірок проаналізовано стан охорони праці та промислової безпеки на шахті “Червоноградська” ДП “Львіввугілля” та відокремленому підрозділі “Шахтоуправління “Нововолинське” ДП “Волиньвугілля” та дано оцінку організації роботи адміністрацій підприємств з виконання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки, охорони праці і охорони надр.

За рішенням Колегії “Червоноградська” отримала “задовільно”, підкріпивши таку оцінку реальними позитивними результатами. Насамперед, на копальні зменшився рівень виробничого травматизму. На таких важливих напрямах життєзабезпечення шахти як провітрювання та дотримання пилогазового режиму зафіксовано лише по два порушення. Цього вдалося досягнути завдяки впровадженню на шахті системи УТАС, реконструкції вентилятора головного провітрювання, а також системному нагляду посадовими особами Західної міжрегіональної державної інспекції нагляду у вугільній промисловості. Усі підземні працівники пройшли навчання у “димних камерах”, забезпечені ЗІЗами. Із суттєвих зауважень до керівництва шахти — покращити роботу служби спостереження за будівлями та спорудами, стан яких потребує постійного нагляду та ремонтів. Присутні на Колегії представники шахти повідомили, що посадових осіб, з вини яких все ж були допущені порушення правил безпеки, притягнуто до дисциплінарної відповідальності, розроблено організаційно-технічні заходи з усунення порушень, а результати комплексної перевірки розглянуто на засіданні постійно-діючої комісії та доведено до працівників шахти.

Натомість стан охорони праці та промислової безпеки на ВП “Шахтоуправління “Нововолинське”ДП “Волиньвугілля” (до складу входить дві шахти № 1 та № 5 “Новововолинські”) викликає серйозне занепокоєння Держгірпромнагляду, відтак роботу адміністрації визнано такою, що не в повній мірі відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Шахта № 5 “ШУ “Нововолинське” знаходиться у стадії ліквідації (припинено всі гірничі роботи), проте досі немає відповідного проекту. На шахті № 1 “ШУ “Нововолинське” підземні виробки знаходяться у незадовільному стані; інспекторами Держгірпромнагляду під час перевірки було виявлено 71 порушення при веденні гірничих робіт, що на 24 більше, аніж під час попередньої перевірки. На кінцевій відкатці, де в останні роки були смертельно травмовані двоє гірників, виявлено тринадцять порушень, тоді як у 2013 році — всього одне. За допущені порушення, що загрожують життю працівників, Волинським окружним адміністративним судом зупинені і на сьогодні не відновлені гірничі роботи на п’яти шахтних об’єктах.

Відомчий нагляд шахти працює вкрай негативно, посадові особи не виявляють грубих порушень і не фіксують їх у приписах; зросла кількість важкотравмованих гірників (або зріс коефіцієнт важкості виробничих травм). У зимовий період не було забезпечено необхідну температуру у клітьовому стволі шахти № 1 “НВ”.

Колегія поставила вимогу керівництву шахти та ДП “Волиньвугілля” виконати у повному обсязі розроблені організаційно-технічні заходи щодо приведення стану промислової безпеки, охорони праці і охорони надр, створення безпечних і нешкідливих умов праці на всіх робочих місцях у відповідність до вимог чинних законодавчих та інших нормативно-правових актів, зокрема дотримуватися вимог паспортів кріплення при веденні гірничих робіт; посилити відомчий контроль і підвищити рівень ефективності «Системи управління виробництвом та охороною праці у вугільній промисловості України”. Чи будуть врешті зроблені серйозні висновки і стан охорони праці та промислової безпеки у ВП покращиться перевірять посадові особи Західної міжрегіональної державної інспекції нагляду у вугільній промисловості у вересні 2014 року.

На Колегії також було заслухано інформацію про результати спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 24 жовтня 2013 року з електромонтером Жидачівського РЕМ ПАТ «Львівобленерго». Зазначалося, що за матеріалами розслідування встановлено організаційні причини загибелі працівника. Разом з тим виявлено недостатній контроль керівників робіт за діями підлеглого персоналу при підготовці робочого місця на електроопорі, порушення вимог інструкцій з охорони праці для електромонтера з експлуатації розподільчих мереж та оперативно-виїзної бригади. Відповідальним особам, дії яких призвели до смертельного випадку, оголошено догани. Таке дисциплінарне покарання Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Львівській області визнала недостатнім і вимагатиме від керівництва ПАТ “Львівобленерго” зняти з посади керівників Жидачівського РЕМу. Наголошено, що керівникам робіт слід постійно здійснювати нагляд за членами бригади при підготовці робочого місця та провести позачергову перевірку знань вимог нормативно-технічних актів і правил безпечної експлуатації електроустановок персоналу підрозділу. Наразі стан охорони праці та промислової безпеки у Жидачівському РЕМ визнано незадовільним. Державною інспекцією нагляду у будівництві, енергетиці, котлонагляді та підіймальним спорудам заплановано провести перевірку виконання організаційно-технічних заходів, розроблених з метою недопущення подібних випадків у роботі у майбутньому.

Галина Пахомова