Кабінет міністрів України затвердив порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг. Він закріплений постановою уряду №83 від 5 квітня 2014 року “Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”.
Про це повідомляє департамент інформації і комунікації з громадськістю секретаріату КМУ.
Дія Порядку поширюється на сім’ї, якщо їх середньомісячний сукупний доход за попередні 6 місяців не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї (визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його приналежності до основних соціальних і демографічних груп населення). До складу сім’ї включаються особи, зареєстровані в житлі.
Компенсація надається на безвідплатній основі. Для її призначення заявник звертається в орган соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою і певним пакетом документів, зокрема довідками про доходи кожної особи, зареєстрованої в житлі (окрім довідок про розмір пенсії і соціальної допомоги).
Розмір компенсації розраховується окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний, неопалювальний періоди, а також в неповні місяці опалювального періоду пропорційно кількості днів опалювального періоду у вказаних місяцях.
Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації поступило впродовж трьох місяців з дня вступу в силу цього Порядку, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.
У разі підвищення цін і тарифів на комунальні послуги впродовж періоду надання компенсації її розмір перераховується з урахуванням такого підвищення.
Після ухвалення рішення про надання компенсації орган соцзахисту населення інформує про це заявника шляхом напряму повідомлення, в якому вказується розмір компенсації для кожного виду комунальних послуг в опалювальний, неопалювальний періоди, а також в неповні місяці опалювального періоду і періоду надання такої компенсації.
Одночасно орган соціального захисту населення щомісячно до 25 числа подає підприємствам списки осіб, яким призначена компенсація, з вказівкою її розміру. Компенсація щомісячно перераховується підприємствам, які надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.
У Кабміні відмічають, що надання компенсації припиняється, якщо заявник не оплачує комунальні послуги (окрім випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії і так далі, яка підтверджується відповідними документами) і якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні відомості про доходи і склад осіб, зареєстрованих в житлі. Безпідставно отримані кошти компенсації підлягають поверненню.
Нагадаємо, уряд України планує поетапне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. 3 квітня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), на своєму засіданні вже прийняла рішення про підвищення з 1 травня цього року роздрібних цін на природний газ, який використовується для потреб населення, для усіх груп споживання зростання в середньому складе 56%. Але це не межа. Як заявив міністр фінансів Олександр Шлапак, тарифи підвищуватимуться кожного 1 травня впродовж 2014-2017 років, їх планують довести до економічно обґрунтованих.
Щоб понизити фінансове навантаження від зростання тарифів соціально незахищеним верствам населення, був розроблений Порядок надання компенсації населенню на оплату комунальних послуг.
Сайт “Профспілка працівників
вугільної промисловості України”.