Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Серпень 2014
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Авторизація
Архів

Юрків11 серпня у теруправлінні Держгірпромнагляду у Львівській області відбулася розширена колегія теруправління, у якій взяв участь заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки Степан Дунас. 
Ця традиційна нарада, яка проводиться для аналізу результатів роботи теруправління у 1 півріччі та визначення пріоритетів на 2 півріччя, зазнала змін у зв’язку із ситуацією в нашій державі. 
Підбиваючи підсумки роботи теруправління, перший заступник начальника ТУ Богдан Радивон поінформував, що робота наглядовців була спрямована на неухильне виконання законодавства, із дотриманням рекомендованої Державною службою кількості наглядових заходів. Зокрема відзначено, що зменшення кількості планових перевірок (67 % від показника минулого року) позитивно вплинуло на якість та грунтовність їх проведення. В середньому під час однієї перевірки виявлялось 11 порушень, за аналогічний період 2013 року — 9; накладено 1 833 штрафи, що складає 77% від аналогічного показника минулого року. При цьому нагляд концентрувався на найбільш вразливих щодо аварій та травматизму виробничих об’єктах. Згідно з чинним законодавством до адмінсудів подано 139 позовів про зупинення виробництва або виконання робіт – сто з яких задоволені. З початку року значно активізовано проведення превентивних заходів (відбулося 975), зокрема це організація і участь посадових осіб теруправління у семінарах, круглих столах, радіо- та телепередачах, інших ЗМІ, всебічне інформування громади області про діяльність Держгірпромнагляду на сайті теруправління. Про правильність вибраних акцентів наглядової роботи свідчить аналіз аварій та виробничого травматизму на піднаглядових підприємствах регіону. 
Протягом звітного періоду не було категорійних аварій; зменшилась кількість нещасних випадків загального та смертельного травматизму. Зменшення смертельного травматизму зафіксовано на залізничному та автомобільному транспорті; у вугільній промисловості, будівництві, енергетиці, лісовому господарстві та СКС не допущено зростання смертельних випадків. Натомість на підприємствах газової промисловості та сільському господарстві загинули працівники, тоді як у 2013 році не було зареєстровано жодного випадку. Також активізовано роботу сектору ринкового нагляду: проведено 18 перевірок виробників та постачальників продукції, суб’єктам господарювання, які розповсюджують продукцію на теренах області надаються роз’яснення з питань ринкового нагляду. 
Щодо пріоритетів на наступний період, то в умовах військової агресії, колектив теруправління із розумінням сприйняв рішення уряду про значне скорочення фінансування Державної служби і обмеження наглядових заходів. На сьогодні важливим завданням залишається збереження колективу, фахових досвідчених спеціалістів теуправління. 
У своєму виступі заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки Степан Дунас наголосив, що в цих умовах необхідно шукати нові методи ефективної наглядової діяльності, особливу увагу слід приділити профілактиці виробничого травматизму, залучаючи до цієї роботи органи місцевої влади та роботодавців.

Сьогодні важливо, щоб на підприємствах реально працювала система управління охороною праці і зокрема така складова, як управління ризиками і всі зусилля були спрямовані на ті ділянки виробництва, де є реальна небезпека.

Керівник Держгірпромнагляду проаналізував резонансні випадки та аварії, які сталися останнім часом і зазначив, що якби ризикоорієнтовані підходи діяли і були спрямовані на ті ділянки виробництва, де є реальна небезпека, вдалося б уникнути ряду аварій, в тому числі й таких резонансних аварій, які сталися на “Стиролі”, Вуглегірській ТЕС. 
Також він звернув увагу на якість проведення розслідування нещасних випадків на виробництві. Необхідно чітко дотримуватись у цій роботі алгоритму, який передбачає оперативне з’ясування причин та обставин нещасного випадку, негайне розроблення заходів для уникнення аналогічних випадків, інформування про них роботодавців та оприлюднення на сайтах Держгірпромнагляду. Було наголошено, що розслідуванню спеціальною комісією підлягають і випадки травмування працівників, які оформлені для виконання робіт за цивільно-правовими угодами. У більшості таких випадків, зазначив Степан Дунас, комісія знаходить підтвердження, що працівник виконував функції, які підпадають під дію трудового договору, що дає підстави пов’язувати випадок з виробництвом. 
Важливою для подальшого вдосконалення наглядової діяльності є взаємодія теруправлінь та експертно-технічних центрів, використання наявної у ЕТЦ бази реєстру підприємств з високим ступенем ризику, результатів проведення експертних обстежень та наявність експертних висновків. До речі, у роботі цієї, як і в інших підсумкових колегіях теруправління, взяв участь начальник ДП «Західний ЕТЦ» Микола Прокоп’як. 
На завершення колегії начальник теруправління Держгірпромнагляду у Львівській області Володимир Юрків подякував працівникам за виконану роботу, а керівнику Держгірпромнагляду – за висловлені зауваження, які обов’язково будуть використані у роботі посадовими особами теруправління. Він також запевнив, що керівництво теруправління максимально використає кожну можливість, щоб підтримати, як цілий колектив, так і кожного окремого працівника. 
Було висловлено впевненість, що наша держава переможе і ми долучимося до цивілізованого світу, у якому життя та здоров’я людини мають найвищу цінність, і тому питання охорони праці і промислової безпеки обов’язково займуть гідне місце у житті суспільства.

 

Автор: Пахомова Галина Григорівна