Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Вересень 2014
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Авторизація
Архів

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯкщо ви бажаєте зустрітися з ху­дож­ни­ком, пое­том, гончарем, червоно­де­рев­­ником, виши­вальницею, чи навіть ковалем, то не обо­в’язково відвідувати вис­тавки, творчі ве­чори,- побувайте лише на одній шахті “Сте­пова”. Саме люди такої творчої вдачі пра­цю­ють на цьо­му вугільному підприємстві.

У них різні професії, посади, а об’є­д­нує їх любов до краси. Адже своїм мистецтвом вони збагачують наші бу­дні. Так, так – мис­тецтвом. Бо, коли справу робиш з любо­в’ю,- вона не прозаїчна.

У цьому переконався, познайо­мив­­шись із творчим доробком під­зем­ного електрослюсаря дільниці прохід­ниць­ких робіт Михайла До­буша. Він -гончар. А пра­давнім ремеслом із глини чер­воноградець  займається з 2008 року.

- Це той випадок,- розповідає шах­тар,- коли прийшов, побачив і захопив­ся.

І то правда. Якось Добуш за­вітав у майстерню до свого знайо­мого гон­чара Тараса Маневського. І зачару­вався його виробами із зви­чайної гли­ни: оригінальни­ми кухля­ми, ва­зами, глечиками, горнят­ка­ми… Збоку гля­неш, просто кілька вправ­них рухів рук майстра, і зроб­лена річ стає мистець­ким витво­ром. Тоді Михайло й сам вирішив спро­бувати. Мовляв, не боги ж горщики ліплять. Та ба: спіткала не­­­вдача. Друг під­бадьорив:

-  Перший  млинець  – завжди гливкий.

Це не відштовхнуло Михайла від гон­чарства, більше того, руки са­мі тяг­нулися до глини. Після ро­боти знахо­див годину-другу для свого нового за­хоплення. Робота з гли­ною заспокою-вала, приносила натх­­нення і бажання пра­цювати і пра­цюва­ти. Сьогодні пріз­вище шахтаря із “Сте­пової” добре ві­доме в колах фахівців чор­ної кераміки. Михайло уже має влас­ну майстерню, а його твори зна­хо­дяться в Олесь­ко­му і Підго­ре­ць­кому замках, Кабі­неті Мі­ністрів Ук­раїни і, звичайно, на рідній шахті. До речі, шахтарській те­матиці само­діяль­ний гончар присвятив чима­ло виро­бів, які зробив до  35-річчя рід­ної ко­пальні. Михайло Добуш завжди у по­шу­ку нових тем та форм для їх вті­лення у глині. Про що мріє майс­тер?

- Про персональну виставку,- ус­міх­­нувся гончар. І руки його по­тягнули­ся до глини, з якої знову з’явить­ся новий витвір, який зробить наше життя світлі­шим.

 Володимир ЗІНЧЕНКО