Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Вересень 2014
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Авторизація
Архів

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯрославу ГІЩАКУ, слюсарю з ре­мон­ту  обладнання  дільниці госпо­дар­ських робіт шахти “Відродження”, за шістдесят, та в очах молодечий за­пал. Певно тому, що, коли ми розмов­ляли, він енергійно та з усміш­кою від­повідав на мої запитання. Адже зга­­­ду­вав жит­тєві стежини, якими до­велося пройти упродовж багатьох тру­дових років.

Народився і виріс в Сколівському районі Львівської області в сім’ї селян. Дотепер на його малій батьківщині живе молодший брат Іван. А от Ярослав обрав інший шлях. Спочатку Львівський автобус­ний завод, згодом служба в армії, після служби знову рідне село Орів і столярний цех радгоспу.

У колі друзів і рідних Ярослав Гіщак роз­думував, де найбільше потрібні робіт­ничі руки. І зупинив свій вибір на шах­тарському Червонограді. Так потрапив в училище №7, де на той час юнаки здо­бу­вали гірничі професії. Для молодого Яро­слава трудове шахтарське життя почалося з шахти №4 “Великомостівська” (“Відрод­ження”), на якій в 1974 році став працю­вати учнем гірника очисного забою. Свою професію столяра він навмисне “прихо­вав”, хотів спробувати силу на шах­тарській ниві: а ну ж гірнича справа стане до душі? Спеціальність столяра нікуди не дінеться.

Привітно зустріли молодого гірника в колективі шахти. Цей завзятий сільський хлопець одразу припав до душі шахтарям-товариський, до роботи гарячий. Знаючи своє діло, він міг іноді і дві зміни підряд працювати на вуглевидобуток. Тоді на­чальником дільниці був знаний в шахтар­сь­­ких колах гірник Євген Уланов, а бри­гадиром Сергій Смо­­лов.

- Я хотів навчитися,- згадує Ярослав Михайлович,- працювати як ці досвідчені шах­тарі – наполегливо та з віддачею.

Довго в учнях гоза не ходив. Гірнича наука давалася Ярославу легко і в досить короткий термін він отримав п’ятий розряд і допуск до більш відповідальної роботи. Поступово набував досвіду, впевненості, в 1990 році очолив вуглевидобувну бри­гаду на дільниці Павла Овчіннікова. Тоді бригада видавала на-гора 1000 і більше тонн вугілля. Бували й труднощі, однак наш брат-шахтар все витримає…

У Ярослава Гіщака трудовий шах­тарський стаж чималий – понад сорок років! За свою багаторічну роботу у забої він вивчив всі тонкощі гірничої справи, вмів знаходити вірні рішення в найбільш екстремальних  ситуаціях,  ніколи не ра­хувався з тим часом, який перевищував робітничу зміну, а навпаки з більшою енер­гією брався за діло. Трудові заслуги Яро­слава Михайловича були оцінені на­леж­ним чином – він повний кавалер знаку “Шах­тарська слава”. А день, коли на Все­українському святкуванні Дня шахтаря в 1999 році в Донецьку йому вручили по­свідчення “Заслуженого шахтаря України”, запам’ятався на все життя.

Нині Ярослав Михайлович не рубає вугілля, однак його заслуга у вугле­ви­добутку шахти “Відродження” чимала. З 2001 року на заслуженому відпочинку, але продовжує працювати на дільниці господарських робіт слюсарем поверх­невим. Займається трохи незвичним для себе ділом: профілактикою та ремонтом механізмів та машин, одним словом слід­кує за господаркою. Образи немає, адже знає, що виконує роботу не менш важливу для шахти, ніж раніше.

Ким би став Ярослав Гіщак , якщо б довелося заново обирати трудовий шлях у житті? На якусь мить в кімнаті запанува­ла тиша. А згодом Ярослав Михайлович твердо сказав:

- Безперечно, шахтарем!

 

Лариса ГУМЕНЮК

За матеріалами газети «Гірник»