Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Листопад 2014
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Авторизація
Архів

відзначив ректор  Національного гірничого універ­ситету,професор, академік Національної академії наук України Геннадій ПІВНЯК, який з делегацією вишу вперше відві­дав наше державне підприємство.

пивняк

Геннадій Півняк – легендарна осо­бис­тість як серед наукової україн­ської еліти, так і серед гірничих інже­нерів нашої держави.  Він – засновник нау­кової школи гірничої та металур­гійної електроенергетики, доктор тех­нічних наук, член Комітету з Дер­жав­них пре­мій України та Державної акре­ди­та­ційної комісії України, двічі лауреат Дер­­­жавної премії України, заслужений діяч науки і техніки Ук­раїни.

“Ректор-рекордсмен” – так ша­ноб­ливо нази­вають Геннадія Гри­го­ро­­вича в засобах масової інфор­мації. Універ­ситет з понад столітньою істо­рією він очолює з 1982 року. За його ке­рівни­цтва цей вищий навчаль­ний заклад впевнено увійшов в число кращих в Україні. Національний гірни­чий універ­ситет має статус дослідницького вузу і просла­вив­ся науковими напра­цюван­нями своїх співробітників, адже біль­шіс­ть  з  них  поєднують викла­даць­ку дія­­льність з науковими дослід­женнями.

 Серед них і проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, профе­сор, член НАНУ Олек­сандр Бешта та нача­льник науково-дос­лідної частини НГУ професор Роман Дичковський. До речі, для Романа Омеляновича – наш край рідний, його батько багато років ви­кладав у Червоноградському гірничо-економічному коледжі, і професор Дич­ковський є ви­пускником цього нав­чаль­ного зак­ла­ду.

Візит ректора НГУ – це неабияка подія для місцевих гірничих інженерів, що і підкреслила урочиста зустріч нау­ковця. В.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Ярослав Шаварський особисто привітав академіка та запро­сив зустрітися з керівниками вугільних під­приємств. Геннадій Григорович ска­зав, що йому, як ректору вишу, де здо­бувають освіту інженерно-технічні пра­ців­ники шахт Львівщини (а таких вже понад 350 чоловік), цікаво, як сьогодні експлуатуються прибузькі копальні, які технологічні потреби видобувачів “чор­ного золота” і що потрібно від нау­ков­ців, щоб ДП “Львіввугілля” розвива­лося інноваційним шляхом.

- Приємно зустрітися з такими ціка­вими та прогресивними керівниками,-сказав професор Півняк, – які дося­гають високих виробничих показників, не­зважаючи на виклики сьогодення. Впев­нений: при підтримці держави у ва­шого вугільного об’єднання є мож­ли­вість вийти на вищий рівень розвитку шляхом впровадження нових умов ор­га­нізації  праці, нових  інформаційних си­стем та техніки.

- Наш університет, маючи традиції та наукові школи, – продовжив акаде­мік, – в сфері гірництва, технологій, ма­ши­но­будівництва, екології та ресурсо­збе­реження, зацікавлений у співпраці з ДП “Львіввугілля”. Нове покоління шах­тарів, які здобувають освіту в НГУ-це авангард, покликаний будувати енер­­гетично незалежну Україну. Наші вчені вноситимуть свої конкретні пропо­зиції та розроблятимуть проекти для галицьких шахт.

Припав до душі метру вітчизняної науки музей “Шахтарська слава”, екс­по­зицію якого він оглянув разом з коле­гами. Подякувавши за цікаву екскурсію керівництву держпідприємства, у  книзі відгуків Геннадій Півняк залишив такий запис: ” Музей “ДП “Львіввугілля” – чудовий  інформаційний центр. Ті, хто його плекає, дарують нам високу енер­ге­тику нашої багатої історії гірництва…”

На згадку про візит на гостинну га­лицьку землю перший керівник ДП “Ль­віввугілля” Ярослав Шаварський по­дарував Геннадію Півняку ікону свя­тої покровительки шахтарів – Варвари та чудову книгу “Кристинопіль” про по­­над 250-літню історію Кристинополя-Чер­вонограда. Академік з вдячністю заз­начив, що це нові експонати, які зай­­­муть  почесне  місце  у музеї Націо­на­­­­льного гірничого університету.

Марія ЛУЦЕНКО

фото Олександра ХАРЛАМОВА