Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Січень 2015
П В С Ч П С Н
« Гру   Лют »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Авторизація
Архів

DSCF290615 січня в Києві відбулося розширене засідання Президії Центрального комітету Укрвуглепрофспілки. Головним на порядку денному стало питання про дії Профспілки у зв’язку з відсутністю у державному бюджеті на 2015 рік видатків на вугледобувні підприємства галузі і невиконанням вимог по галузевому колективному трудовому спору.

Участь у засіданні Президії взяли голова профспілки Віктор Турманов, його заступники Валерій Мамченко і В’ячеслав Мосендз, керівники територіальних та первинних організацій Укрвуглепрофспілки, серед яких були присутні голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин, та голови первинок шахт Львівщини, а також перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков та народний депутат Олег Мусій.

Відкриваючи засідання Президії, Віктор Турманов підкреслив, що в поточному році вперше за час незалежності України вугільна галузь залишилася без державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції. – Раніше шахти не отримували достатнього бюджетного фінансування, а особливо на розвиток виробництва, але держпідтримка була. За рахунок цього підприємствам вдавалося балансувати і виплачувати заробітну плату гірникам, – сказав голова профспілки. – Сьогодні такої підтримки немає! А це означає, що більше 30 державних шахт, які знаходяться на територіях підконтрольних Україні, опинилися під загрозою закриття.

Віктор Турманов розповів, що в період розробки проекту державного бюджету на 2015 рік Укрвуглепрофспілка направила звернення Президенту України Петру Порошенку, прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку, міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину з пропозиціями щодо фінансування галузі. Відповідні розрахунки та їх обґрунтування обговорювалися в Міненерговугіллі, розуміння в питанні фінансування між профспілкою і міністерством було знайдено, однак напрацьовані пропозиції не знайшли належної підтримки і в поточному році галузь позбавили фінансування головної статті витрат.

- В умовах, що склалися, у нас одне завдання – спільними зусиллями змусити уряд переглянути бюджет і ставлення до вугільної галузі. Тільки вирішивши цю проблему, ми зможемо забезпечити стабільну роботу шахт , – наголосив Віктор Турманов.

Проблемні питання трудових колективів галузі, а також свої побоювання у зв’язку з катастрофічною ситуацією з фінансування вуглепрому в ході засідання озвучили голови територіальних організацій галузі.

Виступив та відповів на них Юрій Зюков. Він зокрема повідомив, що відсутність достатньої кількості коштів ставить галузь перед необхідністю оптимізації витрат, що в тому числі передбачає скорочення чисельності працівників шахт. На вугільних підприємствах планується провести скорочення штату з числа апарату управління. Юрій Зюков підкреслив, що скорочувати чисельність співробітників планують і в міністерстві. Він також зупинився на інших актуальних питаннях.

Свою підтримку трудовим колективам вугільних підприємств висловив Олег Мусій. Він зазначив, що готовий вносити законодавчі ініціативи щодо змін до бюджету вугільної галузі, а також відстоювати інтереси гірників на всіх рівнях.

Обговоривши питання, Президія ЦК Укрвуглепрофспілки прийняла ряд рішень. Серед них: вимагати від Кабінету міністрів України внести в парламент законопроект про внесення змін до державного бюджету на поточний рік, який передбачає поновлення бюджетного фінансування підприємств вугільної промисловості відповідно до пропозицій профспілки, а також відновлення раніше діючих соціальних гарантій працівників і пенсіонерів галузі.

Власникам вугільних підприємств висунуто вимогу не допускати зниження фінансування економічних і соціальних програм у поточному році на рівні плану, встановленого в 2014 році.

Члени президії прийняли одноголосне рішення з 28 січня ц.р. розпочати безстрокову акцію протесту у формі пікетування Кабінету міністрів України.