Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Лютий 2015
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Авторизація
Архів

У зв’язку із прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообо­в’язкового державного соціального страху­вання та легалізації фонду оплати праці” від 28.12.2014 р. №77 викладено у новій редакції Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 р. №1105 (далі – Закон №1105).

З цього приводу Червоноградська міська виконавча дирекція Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надає наступні роз`яснення:

1. По страхових випадках (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання), які настали до 31.12.2014 р. включно, при визначені права на матеріальне забезпе­чення та його розміру необхідно керуватися нормами Закону України “Про загальнообо­в’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 р. №2240.

2. Для страхових випадків (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання), які настали з 01.01.2015р., необхідно застосовувати норми Закону №1105.

3. Ч. 4 ст. 19 Закону №1105 визначено те, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загально­обов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення у таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непраце­здатності – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мініма­льної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Вищезазначена норма застосовується, якщо на момент настання страхового випадку застра­хована особа не набула сумарно у дванадця­тимісячному періоді, що передує страховому випадку, шестимісячний страховий стаж.

У свою чергу, страховий стаж для реалізації цієї норм визначається за даними персоніфіко­ваного обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’яз­кового державного соціального страхування. Такий розрахунок повинен робити страху­вальник на підставі даних Державного реєстру загально­обов’язкового державного соціаль­ного страху­вання, наданих застрахованою особою у вигляді довідки Пенсійного фонду України.

4. Матеріальне забезпечення випла­чується, якщо звернення за його призна­ченням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

Ця норма діє з 01.01.2015 р., незалежно від дати настання страхового випадку.

Дванадцятимісячний період відлічується від закінчення страхового випадку для випадків тимчасової непрацездатності та вагітності та пологів, а у випадку смерті – від дня смерті, зазначеного у свідоцтві про смерть, від першого числа місяця, наступ­ного за тим, у якому настала відповідна подія (відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні). Для обчислення періоду 12 календарних місяців беруться цілі місяці з 1 по 31 (30 або 28 (29) для лютого) число.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності з 01.01.2015р.

1. 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;

2. 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п`яти років;

3. 70 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від п`яти до восьми років;

4. 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;

 5. 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, віднесеним до 1-4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному із батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особам, віднесеним до жертв нациських переслідувань відповідно до Закону України “Про жертви нациських переслідувань”; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України “Про донорство крові та їх компонентів”.

Світлана ОСІНЕЦЬКА,

директор Червоноградської міської виконавчої дирекції ЛОВ ФСС з ТВП

За матеріалами газети “Новини Прибужжя”