Перший керівник ДП “Львіввугілля” Ярослав НАЛИВАЙКО впевнений, що сучасні реалії вимагають оперативних рішень. Перед командою фахівців держпідприємства він сформулював чітке завдання: поставити роботу наших вугільних підприємств на нормальну економічну платформу.
- Жодної тонни назад! – наголошує щодня на селекторних нарадах з керівниками відокремлених підрозділів Ярослав Михайлович. – Як казав патріарх вугільної галузі Микола Сургай: не бійтеся великих зарплат, бійтеся малих об’ємів.
Сформовані напружені завдання з вуглевидобутку, і їх виконання суворо контролюється щодня. Започаткована нова практика: на наради в держпідприємство запрошують провідних спеціалістів шахт, щоб з перших вуст почути звіти про роботу по кожному нап-рямку та тут же, разом з спеціалістами ДП “Львіввугілля”, намітити конкретні кроки для подолання проблем. Так, вже доповідали про виробничу ситуацію шахт “Межирічанська” та “Лісова” заступники директорів з виробництва Руслан Федаш та Сергій Корнило. Відразу після наради у виробничій дирекції держпідприємства розроблено план термінових заходів для покращення роботи цих копалень.
Обов’язково розглядаються звіти про середньодобове навантаження та поокремо цей показник на кожен діючий комплексно-механізований забій. Ярослав Наливайко зауважив, що варто ефективніше застосовувати методику розрахунку навантаження на лави, щоб за рахунок правильної організації робіт в лаві досягти максимального об’єму вуглевидобутку щодоби. Перед прохідницькими колективами шахт технічною дирекцією також поставлені конкретні завдання щодо збільшення темпів підготовки очисної лінії.
Важливим завданням такого великого промислового комплексу, як ДП “Львіввугілля”, є виконання плану з обсягу, якості та збуту товарної продукції з найменшими витратами. Збільшуючи об’єми видобутку вугілля, треба дбати про зменшення його собівартості. Тому економічні служби держпідприємства повинні обгрунтовувати ефективність кожного прийнятого виробничого рішення, зважати на його вплив на фінансові результати. Необхідність обліку і мінімізації витрат на виробництво – головна вимога часу. Серед першочергових кроків – ощадність у використанні електроенергії як найбільш вартісного ресурсу. Разом з тим пріоритетним є належне фінансування статті “Охорона праці”. При першій же можливості виділяються кошти на придбання засобів індивідуального і колективного захисту.
- На шляху до рентабельності виробництва, – зазначає в.о. генерального директора держпідприємства Ярослав Наливайко, – потрібно ретельно відслідковувати усі елементи собівартості тонни вугілля з місяця в місяць, знаходити внутрішні резерви для зменшення виробничих витрат. Ставимо акцент на якість товарної продукції. Основний наш партнер у цьому – збагачувальна фабрика, ми у одному виробничому ланцюгу. Гірникам під силу покращити якість вугілля також за рахунок технологічних процесів та інженерних рішень. На це скеровує нас профільне міністерство, й іншого шляху ми не маємо.
Фахівці держпідприємства концентрують зусилля на розширенні ринків збуту, пошуку нових споживачів та формуванні сітки замовників. Це нагальне завдання, від виконання якого залежить життєздатність вугільних копалень Львівщини.
Досвідчений фахівець вугільної галузі Ярослав Наливайко впевнений, що збільшивши об’єми вуглевидобутку, збалансувавши доходи і витрати, наше державне підприємство зможе ефективно господарювати в ринкових умовах та виплачувати зарплату тисячам гірників.
Марія ЛУЦЕНКО