Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Травень 2015
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Авторизація
Архів

День вшанування у церквах східного (візантійського) обряду – 28 травня.

Святий Пахомій Великий народився у III столітті  (Фіваїда, Верхній Єгипет) в сім’ї язичників. Здобув хорошу світську освіту. З дитинства був наділений доброю вдачею, поміркованістю.

Як тільки Пахомію виповнилося 20 років, його призвали до війська імператора Костантина. Тоді всіх новобранців розмістили у будівлі міської темниці під охороною варти. Місцеві християни прийшли із запасами їжі та годували їх. Коли ж Пахомій дізнався, що ці люди так чинять заради свого Бога – Ісуса Христа, виконуючи Його заповідь про любов до ближнього, про милосердя, це глибоко запало в юначу душу. Пахомій твердо вирішив також стати християнином.

Після повернення з війська він прийняв Святе Хрещення, оселився у віддаленому селищі Сенеш і відразу став вести суворе подвижницьке життя. Однак відчував і гостру потребу у духовному наставникові. Тому звернувся до фіваїдського пустельника Паламона і був прийнятий старцем з любов’ю; ревно молився і ретельно виконував усі його настанови, досягаючи високої християнської досконалості.

Одного разу (це вже через десять років пустельницького життя) Святий Пахомій Великий почув біля селища Тавеннісі голос, який наказав йому побудувати на цьому місці монастир. Преподобний отець це відразу виконав. Число ченців монастиря швидко зростало і викликало необхідність побудувати поряд ще сім монастирів. Кількість ченців сягла семи тисяч!

Суворий і строгий до себе, Пахомій мав велике милосердя і поблажливість до недостатньо досвідчених братів. Він навчав їх завжди берегти надію на милість Божу, допомогу Всевишнього.

Якось в обителі закінчилися запаси пшениці. Святий Пахомій усю ніч провів у молитві, а вранці неждано-негадано від начальника міста привезли щедрий дарунок – велику кількість  хліба для монастиря. Господь також сподобив Пахомія дару чудотворення та зцілювати людей від хвороб, навіть проганяти бісів.

Під кінець свого життя Святий Пахомій Великий сам важко занедужав моровою хворобою. За ним зі синівською любов’ю доглядав його найближчий і улюблений учень Преподобний Теодор.

Святий Пахомій відійшов у Вічність у віці 53-х років і був похований біля своєї обителі.

Ігор ЗАПІСОЦЬКИЙ, Тарас ЛЕХМАН.