Мальовниче Закарпаття прийняло слухачів Малої Академії Літератури і Журналістики на XII Міжнародному фестивалі «Рекітське Сузір’я». Цього разу участь у ньому взяло 385 юних поетів, прозаїків, журналістів, художників, фотохудожників, творців і виконавців власних пісень. Крім того, надійшли заявки і на заочну участь у конкурсі (здебільшого з-за кордону, від юні з української діаспори). І їхні творчі доробки організатори та журі не залишили поза увагою.
Ректор МАЛіЖу, заслужений журналіст України, письменник Василь Тарчинець подбав, аби літературно-мистецький форум був насичений цікавими заходами, краєзнавчими екскурсіями, змістовним дозвіллям конкурсантів.
Більше, ніж задоволена успіхом своїх вихованців керівник Червоноградського відділення МАЛіЖу, член Української асоціації письменників Наталія Кічун-Лемех. Усі її підопічні отримали високі нагороди у своїх вікових групах. Ольга Бучек (школа №1) – I місце у номінації «Проза» та три других місця у номінаціях «Поезія», «Авторська пісня», «Верстка та дизайн газети»; Маркіян Лехман (школа №8) – I місце у номінації «Журналістика» і II місце у номінації «Проза» (друкована дитяча збірка); Дарина Пупко (школа №9) – I місце у номінації «Поезія»; Тетяна Коваль – I місце у номанації «Малюнок»; Олена Федюра (гімназія) – два других місця у номінаціях «Поезія» та «Проза». Також другого місця удостоєна літературно-мистецька композиція червоноградських маліжан.
І ще одна приємна новина чекала на всіх слухачів, конкурсантів: Малій Академії Літератури і Журналістики, яка діє під егідою ЮНЕСКО, присвоєно статус Міжнародної.
Тарас ЛЕХМАН.