День вшанування у церквах східного обряду – 27 липня.
За походженням Акіла був іудеєм. З дружиною Прісціллою деякий час проживав на території сучасної Італії. Коли ж цісар Клавдій прогнав усіх іудеїв з Риму, подружжя оселилося в Коринті і тут заробляло собі на прожиття виготовленням наметів.
52 року Святий Апостол Павло, перебуваючи з духовною місією у цій місцевині, замешкав в Акіли і разом з ним займався тим же ремеслом. Згодом подружжя під впливом Святого Апостола Павла навернулося до християнства і прийняло Тайну Хрещення.
В Акіли Святий Павло мешкав півтора року. Опісля всі троє переселилися до Ефесу. Невдовзі Павло далі подався у місійну подорож, натомість до Акіли прибув Аполлос, учений-іудей з Олександрії, що також свого часу навернувся до Христової віри. Акіла і Прісцілла прийняли його гостинно, а своїми розмовами відкрили Аполлосу багато правд християнської релігії. Тут до Ефесу повернувся Святий Павло, і тоді всі разом провели в домі Акіли понад два роки.
Коли помер цісар Клавдій (58 р.), Акіла і Прісцілла перебралися у Рим. У своєму посланні до римлян Святий Апостол Павло писав: «Поздоровіть Приска й Акілу, моїх помічників у Христі Ісусі, що за мою душу наставили свої сили, що їм не тільки я дякую, а й усі церкви поган» (Рим. 16: 3). Адже подружжя навернуло багато язичників у християнство.
Очевидно, що Святі Акіла і Прісцілла були страчені мечем за Христову віру.
Тарас ЛЕХМАН, Ігор ЗАПІСОЦЬКИЙ.