Підготовку та перепідготовку робітничих кадрів здійснює у структурі ДП “Львіввугілля” Червоноградський учбово-курсовий комбінат.
Зарахування слухачів на курси проводиться на підставі скерувань з підприємств та організацій, переважна більшість яких пов’язані з вугільною галуззю. Професійна підготовка здійснюється за ступеневою системою та складається з теоретичної частини, де учні вивчають спеціальну гірничу термінологію, обладнання, правила охорони праці та практичної частини, де майстерність в обраній спеціальності набувається у виробничих лабораторіях, майстернях та на дільницях шахт держпідприємства.
Робітники, яких вперше скеровують на підземні роботи, приймаються на курс по одній з професій, не пов’язаних з підвищеною небезпекою праці – гірничий робітник підземний, машиніст підземних установок, стволовий. Робітники, що мають стаж підземної роботи не менше одного року, можуть приступати до навчання за другим ступенем підготовки, на такі професії, як гірник очисного забою, машиніст гірничих виїмкових машин, прохідник, гірничомонтажник підземний, електрослюсар підземний, машиніст електровозу, підіймальних машин. Третій ступінь підготовки включає перепідготовку та підвищення кваліфікації з присвоєнням вищого розряду і до нього допускаються гірники, що не менше півроку працювали за професією другого ступеня підготовки. Також щороку окремі групи працівників шахт здають у УКК екзамени з охорони праці.
Як повідомив директор УКК Григорій Мочульський, за період 2010-2014 років підготовку та перепідготовку пройшли 5178 робітників, з метою підвищення кваліфікації звернулись 7035 осіб, а навчання з охорони праці пройшли 8720 осіб. За вісім місяців цього року в УКК навчено 207 нових робітників, перепідготовку пройшли 350 чоловік, підвищили свою кваліфікацію 382 особи, а екзамени з охорони праці здали 928 робітників.
Варто зазначити, що висока кваліфікація інженерно-педагогічного складу та достойна навчально-матеріальна база сприяють отриманню гарних професійних навичок слухачів курсів. Майстерні, лабораторії та полігони обладнані тими зразками гірничої техніки, пускової електроапаратури та автоматики, що зараз працюють на прибузьких шахтах. Діючий полігон гірничих машин “лава-штрек”, дає уявлення про роботу підземних установок та допомагає відпрацювати дотримання правил ТБ.
Марія ЛУЦЕНКО
На фото: завідуючий навчальним полігоном УП-1 Червоноградського учбово-курсового комбінату Микола Водяний (перший зліва) проводить практичне заняття з курсантами.
За матеріалами газети «Гірник»