Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Жовтень 2015
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Авторизація
Архів

Директор Червоноградського гірничо-економічного коледжу Лю­бомир Сольвар відзначає, що прак­тично усі випускники гір­ничих спеціальностей знаходять перше ро­боче місце на шахтах Львівщини та Волині.

- Попит на шахтарську науку ста­біль­ний, – розповідає Любомир Михайлович.  – Наша  статистика така: за спе­­ціальностями “Підземна розробка корисних копалин” та “Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних прист­роїв” у 2012 р. – 91 випускник, 2013 – 85, 2014 – 92, 2015 – 97 випускників. Понад по­ло­­вина з них, працюючи на  копа­ль­нях, здо­буває заочно вищу гірничу ос­віту. За­вдяки давній тісній співпраці керівницт­во ДП “Львіввугілля” сприяє тому, що усі місцеві випускники працевлаш­товані на червоноградські шахти, а решта зна­ходить роботу на волин­ських ко­паль­нях. З цьогорічного випуску станом на 1 вересня 36 чоловік вже стали до роботи, а до кінця року повинні прий­няти решту.

Директор коледжу проінформував, що зараз на денній формі за дер­жав­ним замовленням навчається за гір­ничими спеціальностями 325 сту­дентів та ще 19 – на платній формі нав­чання.

- Наш навчальний заклад йде у ногу з часом, і ми відразу реагуємо на зміну струк­тури ринку праці. Цьогоріч, у зв’яз­ку із зменшенням кількості працю­ю­чих на вугільних підприємствах облас­ті, на перший курс на гірничі спеціаль­ності зара­ховано лише 80 студентів. Здобу­ваючи у нас гірничу спеціальність, сту­дент має впевненість, що при сум­лін­ному ставленні до навчання та доб­­ре зарекомендувавши себе під час ви­робничої практики, після отримання дип­лому він буде забезпечений робо­тою, – сказав на завершення розмови Любомир Сольвар.

За інформацією відділів кадрів шахт ДП “Львіввугілля”, у 2012-2014 роках, керуючись наказами держпід­приємства, на “Великомостівську” прийнято 26 випускників гірничих спе­ціаль­ностей Червоноградського гірничо-економічного коледжу, на “Межирі­чан­ську” – 34, на “Відродження” – 37, на “Лісову” – 49, на “Червоноградську”-35, на “Степову” – 41. Більша частина молодих гірників набуває шахтарського гарту на робітничих посадах, а найбільш ініціативні та грамотні працю­ють гірничими майстрами виробничих під­розділів.

До прикладу: гірничий майстер ді­ль­ниці венти­ляції і техніки безпеки шахти “Червоно­градська” Олег Жук:черв

-­­ На “Червоноградській” я продовжую шахтарську династію. Мій дід Павло працював гірничим робітником, ба­буся Ольга – у ламповій. Моя мати Оль­га працює у сепараторній, а батько Ми­кола – електрослюсар, щоправда, на “Степовій”.

На цю шахту прийшов одразу після отримання диплому коледжу у 2012 році. Прийняли відразу гірничим май­стром на ВіТБ. Опікувався мною та навчав, так би мовити, виробничих тон­кощів шахтар-ветеран, гірничий май­стер Іван Напора, який вже на пенсії. Дуже вдячний начальнику дільниці Олександру Заїці, його заступнику Ми­колі Семаку за те, що добре мене прий­няли, показали, як вести доку­ментацію, спілкуватися з колективом, доручають виконувати обов’язки на час відпустки помічника начальника діль­ниці.

А випускник коледжу 2013 року Ігор Липінський на шахті “Межирічанська” працює гірничим робітником, проте вже неодноразово  виконував  обов’язки гірничого майстра вуглевидобувної ді­ль­ниці №3.

- Ігор має гарні здібності стати гірни­чим інженером, – зазначає начальник дільниці Олександр Паращенко. – Пра­гне дізнатись якнайбільше про те, як функціонує шахта, специфіку ведення очисної лінії в ускладнених гірничо-геологічних умовах. Навчається заочно у Національному університеті водного господарства та природокористування на четвертому курсі.

Марія ЛУЦЕНКО

На фото: гірничий майстер дільниці ВіТБ шахти “Червоно­градська” Олег Жук.

За матеріалами газети «Гірник»