Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Листопад 2015
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Архів

clip_image002У середині жовтня відбувся черговий Пленум ЦК Укрвуг­лепрофспілки, у якому взяли участь голова Львівської тери­торіальної організації Профспілки працівників вугільної про­ми­словості України Олег ТУРЧИН, голови первинок та в.о. гене­рального директора ДП “Львіввугілля” Андрій ДЯЧЕНКО.

У зв’язку з  кризовою соціально-еконо­мічною ситуацією на шахтах на Пленумі при­йнято звернення до Президента Украї­ни Петра Порошенка, в якому профспілкові лідери закликали главу держави не до­пустити знищення вугільної галузі та вжити за­ходів щодо підвищення ефективності дія­льності підприємств ПЕК. До гаранта Кон­ституції України  звернулися з прохан­ням не залишати поза своєю увагою проб­ле­ми вугільної галузі, які в даний час дося­гли критичного стану, і можуть призвести не тільки  до соціального вибуху в усіх ву­гільних регіонах, але й до енергетичної ка­­тастрофи національного масштабу у зв’яз­­­ку з руйнуванням підприємств па­ливно-енергетичного комплексу, повідом­ляє сайт Укрвуглепрофспілки. Враховуючи гостроту соціальної напруги у вугільних регіонах, Пленум ЦК Профспілки звернувся до глави держави з проханням провести під своїм головуванням зустріч представ­ників Укрвуг­лепрофспілки, Міненерго­ву­гілля за участю керівників обласних адмі­ністрацій вугільних регіонів для пошуку шляхів недопущення знищення вугільної галузі та підвищення ефек­тивності дія­льності під­приємств ПЕК України.

У своєму виступі на Пленумі голова  Укрвуглепрофспілки Віктор Турманов заз­начив, що унаслідок ведення бойових дій на території Донбасу в підпорядкуванні Мін­енерговугілля залишилося тільки 35 шах­т, які за 9 місяців виконали плановий видобуток вугілля всього на 75%, піднявши на-гора трохи більше 5 млн. тонн. Це поста­вило під загрозу фінансову зба­лансо­ва­ність вугільних підприємств, адже падіння вуглевидобутку призвело до зрос­тання со­бівартості вугілля, зросла і без того колоса­льна  збитковість  шахт. У сфор­мованому про­екті Державного бюд­жету країни на на­с­тупний рік, всупереч по­ло­женням коа­лі­ційної угоди, не враховані програми держ­підтримки на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції, технічне пере­оснащен­ня, завершення бу­дівництва шахти №10 “Но­воволинська” ДП “Волиньвугілля”. Пропозиції і вимоги проф­спілки і трудових колективів підпри­ємств галузі з цих питань тривалий час залишаю­ться без уваги.

Перед учасниками Пленуму також вис­тупив перший заступник Міністра енер­гетики та вугільної промисловості Ігор Мар­ти­ненков, який розповів про складну си­­туацію навколо формування бюджету ву­гільної галузі на 2016 рік.

Голова  ЛТО  ППВПУ  Олег Турчин від­значив, що погашення боргів і своєчасна виплата заробітної плати, відсутність кош­тів на охорону праці та труднощі з реалі­зацією товарної продукції – це спільні проб­леми для усіх державних вугільних під­приємств, і гірники всієї України повинні вирішувати їх усіма можливими шляхами.

Профспілкові лідери вимагають, щоб Уряд  на основі розрахунків Міненергову­гілля та Укрвуглепрофспілки вніс зміни в розрахункові показники державного бюд­жету на 2016 рік, а також вжив заходів що­до забезпечення держфінансування для ре­гулярної виплати зарплати гірникам до кінця цього року. У постанові Пленуму та­кож зазначена вимога  підняти тарифні став­ки та посадові оклади працівникам вугіль­ної галузі, виходячи із мінімальної заро­біт-­ної плати 1378 грн., що діє в Україні з ве­рес­ня 2015 року, та виплатити компен­сації.

У разі ігнорування вимог Укрвуглепроф­спілки виконавчою владою профспілкові діячі готові вкотре ініціювати масштабні про­тесні акції для відстоювання соціально-еко­номічних прав гірників.

Ольга МАЗУР

За матеріалами газети «Гірник»