19 січня у день Хрещення Господнього тисячі мешканців шахтарського краю за доброю традицією зміцнюють дух та тіло купанням у освячених водах місцевих водойм.
У цей день священики святять воду в річках та озерах, щоб віряни могли пірнути в ополонку. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.
Найбільш масовими є йорданські купання у Червонограді. На березі Західного Бугу священики міських храмів проводять урочисту літургію. Помолившись, люди занурюються у річку та просять у Бога здоров’я та наснаги на увесь рік до наступного Водохреща. Міська влада облаштовує переодягальні з обігрівом, забезпечує чергування медиків та рятувальників. Цілі родини червоноградців уже по кілька років поспіль приймають святе купання.
А на багатьох шахтах та підприємствах гірники проводять йорданські купання у освячених водоймах у колі колег, вважаючи це за добру традицію, що гуртує трудові колектив.
Марія ЛУЦЕНКО