Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Лютий 2016
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
Авторизація
Архів

Червоноградська школа-інтернат для дітей-сиріт нещодавно приймала гостей. В актовій залі навчального закладу відбулася презентація другого номера альманаху-річника «Ліхтарик» – часопису Червоноградського відділення Міжнародної (Малої) Академії літератури і журналістики, який виходить за сприянням редактора і видавця Ігоря Даха. Однак «Ліхтарик» не суто червоноградський альманах. На його сторінках друкуються юні автори й з інших регіонів України – Полтавщини, Рівненщини, Закарпаття… Вважайте, що він всеукраїнський, чисті сторінки відкриті для кожного маліжанина, а також  тих, хто пробує своє перо!ліхтірик

Місце проведення презентації вибрали не випадково. У школі-інтернаті розмістився штаб місцевого відділення МАЛіЖу. Директор навчально-виховного закладу Людмила Капітан залюбки надає слухачам Академії аудиторні приміщення, створює всі умови для ефективного проведення занять. На них запрошують й учнів школи-інтернату.

Ведучі свята – керівник Червоноградського відділення МАЛіЖу, член Української асоціації письменників Наталія Кічун-Лемех і слухач Академії Юлія Симак розповіли про творчі успіхи, досягнення, громадські справи червоноградських маліжан. А тут і видані збірки, численні публікації у друкованих ЗМІ, в інтернет-виданнях, виступи на радіо і телебаченні, перемоги на різноманітних конкурсах (в т.ч. міжнародних). Мовилося й про світ уподобань, захоплень, навіть мрії слухачів відділення, адже кожного представляли зосібна. Хтось хоче стати художником-дизайнером, хтось військовим журналістом, хтось присвятити  своє життя  музиці… Так чи інакше, вони вже пов’язали своє життя зі Словом. Суттєвим доповненням цих розповідей стала трансляція слайдів на великому екрані. Вони наочно показали роботу, творчі будні слухачів Академії, виступи в різноманітних аудиторіях. Спасибі музкерівнику школи-інтернату Валерію Чобоняну, який забезпечив технічне оснащення сцени.

Почергово брали слово юні автори «Ліхтарика» – Оля Бучек, Олена Федюра, Тетяна Коваль, Маркіян Лехман, Юлія Симак, Дарина Пупко, Максим Паславський. У своїх віршах, прозі вони торкалися найрізноманітніших тем – патріотизму, любові до України, рідної мови, духовності, моралі; звучала й дитяча психологічна проза, казки, легенди. І завжди неповторні сюжети, несподівана розв’язка, що не могло не здивувати присутніх у залі.  Багато йшлося про красу рідного краю, закоханість у природу, новорічно-різдвяні свята, які щойно минули і залишаються добрим спогадом у серці. Кульмінаціями дійства (їх справді було декілька) ставали авторські пісні у виконанні Олі Бучек. А в парі з Оленою Федюрою вони створили танцювальну феєрію. Учні школи-інтернату не стали пасивними глядачами і слухачами. Вони тепло, щиро підтримували кожний виступ. Її вихованець Сергій Оганесян блискуче, натхненно, під бурхливі оплески виконав козацьку пісню. А Віра Семків представила виставку своїх малюнків. Репродукції робіт юної художниці вже  надруковано у журналі «МІСЦЕВИЙ ЧАСопис».

На свято «Ліхтарика» завітали батьки, педагоги з інших шкіл Червонограда, представник юнацької військово-патріотичної організації «Сокіл» Владислав Бондаренко.

Письменник Ігор Дах, засновник Червоноградського відділення МАЛіЖу, спеціальний кореспондент газети «Акцент», щойно повернувся із зони АТО. Це вже його друга поїздка у гарячу точку.  Повернувся не з порожніми руками. Наші славні захисники передали червоноградським маліжанам український прапор, який чув свист куль і вибухи снарядів, бачив пролиту кров за Україну. На цьому стязі – автографи бійців з побажаннями миру. Іще одне бойове знамено (також із зони АТО) українські військові передали музею Червоноградської ЗШ №9. Його з трепетом прийняли директор школи Любов Денисюк і вчитель  навчальної дисципліни захист Вітчизни Богдан Гумен.

За дорученням ректора МАЛіЖу Василя Тарчинця було вручено почесні грамоти Міжнародного центру ЮНЕСКО (Академія працює під його егідою) директору школи-інтернату Людмилі Капітан, поетесі Наталії Кічун-Лемех, меценату Володимиру Ковалю, заступнику директора по роботі з дітьми Червоноградської централізованої бібліотечної системи Надії Дуді, редакції газети «Гірник» за підтримку маліжанських проектів.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст